archiv aktualit rok 2014

Prídavné zariadenia pre manipuláciu s guľatinou vyrábajú aj na Slovensku

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Sdílejte článek snadno se svými přáteli.

Kovaco1Do produkcie slovenskej strojárskej firmy Kovaco patria aj vidly na guľatinu vhodné pre drevosklady a piliarske prevádzky ako prídavné zariadenie na vysokozdvižné vozíky. Vyrábajú tiež štiepačku dreva ako prídavné zariadenie k traktoru. Výrobný katalóg tvoria takmer dve desiatky prídavných zariadení k bagrom a ďalším mechanizmom.

Firma otvorila novú výrobnú a skladovaciu prevádzku v obci Ostrá Lúka pre jej lepšie napojenie na diaľničnú sieť. Rozhodujúcim je jej export (70 % výroby) prídavných zariadení do Ruska, keďže sa na ne nevzťahuje embargo EÚ. Slávnostného otvorenia prevádzky sa 7. novembra 2014 zúčastnil aj slovenský premiér Róbert Fico.

Kovaco2Novú prevádzku umiestnili do areálu nevyužitej plničky minerálnej vody Ostrolúcka. V prevádzke nájde v začiatku zamestnanie 60 pracovníkov. Areál na ploche 2500 m² budú rozširovať pre zamestnanie takmer dvoch stoviek remeselníkov a odborníkov.

Strojárska materská firma vznikla v roku 1991 v obci Veľká Lehota pri Novej Bani. Pre výrazný záujem odberateľov inovovali výrobu a od roku 1999 používajú súčasný názov. K dispozícii majú CNC riadené obrábacie stroje a zvárací robot pre dve riadené pracoviská polohovania. Výrobný systém je pružný, efektívne riadený cez skladové hospodárstvo, kde precízne kontrolujú kvalitu výrobkov.

Obec Ostrá Lúka má bohatú históriu. Jej majiteľ, zemepán Mikuláš Ostrolúcky podporil v roku 1847 zvolenie Ľudovíta Štúra do Uhorského snemu. Jeho dcéra Adela prežívala tajnú lásku až do Štúrovej smrti, románovo to stvárnil slovenský spisovateľ Ľudo Zúbek v románe Jar Adely Ostrolúckej.

Sdílejte článek snadno se svými přáteli.
cs_CZČeština