archiv aktualit rok 2014

Pri chalúpke starých otcov a mám

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Sdílejte článek snadno se svými přáteli.

Pri drevenici 1mŠtvrtina expozície odborných stredných škôl, ktoré prezentuje Žilinský samosprávny kraj na výstave vo foyeri Úradu ŽSK, patrí Strednej odbornej škole v Turanoch. Škola vychováva budúcich remeselníkov a odborníkov aj pre spracovanie dreva. Nečudo, že pri stánku školy sa návštevníci razom ocitnú v minulosti.

Expozícia SOŠ Turany vráti návštevníkov o storočie späť, akoby sa ocitli pri drevenici starých otcov a mám. Naznačili – popri použití dreva v konštrukcii domu – aj výrobu dekoratívnych predmetov z dreva a úžitkových predmetov určených na chod domácnosti, ako sú drevené riady, črpáky. Pozoruhodná je aj ukážka výroby šindľov. Samostatný panel patrí fujarám rôznych veľkostí, ktoré žiaci vyrábajú v krúžku ľudovej tvorivosti.

Výstava odborných škôl vo foyeri Úradu ŽSK je verejnosti prístupná do 19. júna 2014.

Svoj talent predstavujú cez výrobky aj žiaci SOŠ lesníckej v Tvrdošíne, Spojenej školy v Nižnej a SOŠ strojníckej v Kysuckom Novom Meste. Medzi vystavovanými exponátmi sú aj dva výrobky SOŠ strojníckej, ktoré bodovali na nedávnej výstave Mladý tvorca 2014 v Nitre.

Pri drevenici 2

Sdílejte článek snadno se svými přáteli.
cs_CZČeština