archiv aktualit rok 2014

Nová generácia okna pre zabudovanie v pasívnom dome

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Sdílejte článek snadno se svými přáteli.

Makrowin MW88G2Pravidelným vystavovateľom na veľtrhu Coneco v Bratislave je slovenský výrobca Makrowin s.r.o. Detva, ktorý predstavuje produkty pre nízkoenergetické a energeticky pasívne stavby – okná a dvere. Okná z vlastného vývoja vyrábajú z drevených lepených hranolov. Z exteriérovej strany okna sú doplnené hliníkovým opláštením, ktoré významne predĺži ich životnosť.

Expozícia okien a dverí Makrowin je umiestnená v hale B2, stánok č. 300. Úplnou novinkou je nová generácia okna Makrowin Thermo pre zabudovanie v pasívnom dome. Drevohliníkové okno má vynikajúce tepelno-technické parametre doplnené certifikátom Passivhaus Institut Darmstadt.

Pozornosť návštevníkov expozície púta aj Makrowin Blind drevohliníkové okno s inteligentným exteriérovým tienením. Novú generáciu tvoria aj drevohliníkové posuvné dvere Makrowin Panorama a Makrowin HS Portal.

Výrobná firma vyrába aj typy okien na mieru pre historické budovy a repliky starých okien, majú bronzové opláštenie, bronzovú patinu a vytvárajú dojem starobylosti. Doplnkom viacerých typov je skrytá kľučka, exteriérové tienenie. Základným konštrukčným prvkom okna je eurohranol najčastejšie zo sibírskej borovice, dokončený povrchovou úpravou „natur – efekt“. Z vonkajšej strany osadenia okna je drevená konštrukcia doplnená okapnicou z hliníkového rámu, aby boli eliminované vplyvy exteriérového prostredia. Firma bola založená v roku 1997 a je členskou spoločnosťou Zväzu spracovateľov dreva SR.

Foto: Prierez oknom Makrowin 88G2 s certifikátom PHI vhodným pre pasívne domy. Jeho nástupcom je okno Makrowin Thermo, ktoré je najväčšou novinkou v expozícii Makrowin na veľtrhu Coneco 2014. Foto: archív Makrowin

Sdílejte článek snadno se svými přáteli.
cs_CZČeština