technológie

Kotel na dřevotřísku a prach z odsávání MultiBio 400 PLCS ve firmě Hanák Nábytek a.s.

MultiBio
Kotelna ve firmě Hanák Nábytek a.s. v Popůvkách u Kojetína. Foto: archiv Hanák Nábytek
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

Automatický kotel pro stolařskou a nábytkářskou výrobu MultiBio 400 PLCS pracuje od výkonu 60 kW do 400 kW. Palivem jsou dřevotříska, piliny, hobliny, prach z odsávání v poměru do 50 % s drcenou dřevotřískou. Při spalování splňuje emisní limity vyhlášky 415/2012 sb. o ochraně ovzduší.

Kotel automaticky startuje pomocí teplovzdušné spirály během cca dvou minut. Startuje na pokyn obsluhy, nebo termostatu uvnitř budovy, také na pokyn časového spínače v kotli i mobilní aplikace. Nemá útlumový režim, provoz je bez pachové stopy. Spalovací teplota v hořáku dosahuje hodnoty 1300 °C. Obsluha si může zadat požadavek např. aby z kotle odcházela voda o teplotě 75–80 °C a kotel to automaticky provede. Kotel je stále připojen na internet a obsluha má tak možnost přes aplikaci v mobilním telefonu řídit všechny funkce a nastavení elektroniky kotle tak, jako kdyby obsluhovala ovládací displej přímo na kotli v kotelně.

Všechny spalinové cesty v kotli jsou svislé. Nedochází tak ke zmenšení účinnosti spalování z důvodu usazování prachu v trubkách spalinových cest a zpravidla není zapotřebí provoz kotelny vybavit filtrem TZL, což výrazně snižuje pořizovací náklady. Odpadají tak nároky na obsluhu a údržbu filtru.

Kotel na dřevotřísku a prach z odsávání MultiBio 400 PLCS ve firmě Hanák Nábytek a.s. Foto: archiv Petrojet Trade

Na zkušenosti z provozu kotle na spalování dřevotřísky a prachu z odsávání MultiBio 400 PLCS se zeptal pan Jindřich Sinkule st. ze společnosti Petrojet Trade investičního technika jedné z největších českých nábytkářských firem Hanák Nábytek a.s. Ing. Pavla Raclavského, který řídil výběr a také realizaci kotelny s kotlem MultiBio.

J. S. st.: Úvodem se Vás zeptám – jak jste nás našli a jak příprava probíhala?
P. R.: Kontakt na Vás nám dala firma Gremi Klima, která s Vámi spolupracuje a která nám na firmě realizovala odsávání. Poslali nás na referenční návštěvu do Velkých Bílovic do truhlářství Skoupil, kde už měli druhým rokem MultiBio 400 PLCS.

J. S. st.: Tak jste se jeli podívat na realizaci?
P. R.: Ano. V Bílovicích nám kotel a jeho provoz tak vychválili, že nás to zaujalo.

J. S. st.: Tak jste se nechali zlákat. 😊
P. R.: Viděli jsme kotel v provozu. Ukázali nám poloprázdný popelník, a když nám řekli, jak často chodí kontrolovat kotel v provozu do kotelny, bylo vybráno. Řekli, že kotel chodí čistit 1x za čtvrt roku. Tak to jsme málem padli do mdlob. Naše stávající původní kotle velmi namáhavě a pracně čistíme dlátem a kladivem každou sobotu. Takže nás to skutečně zaujalo.

J. S. st.: A ta skutečnost z provozu našeho kotle odpovídá tomu, co jste se v Bílovicích u Skoupilů dozvěděli?
P. R.: Ano, můžeme říct, že naše očekávání kotel naplnil, takže jsme spokojeni.

J. S. st.: Při minulé návštěvě ještě před realizací jste se zmiňoval, že máte v úmyslu investovat do dalších dvou kotlů – samozřejmě je to otázka financí a priorit rozvoje firmy – tomu rozumím, ale pořád ten záměr trvá?
P. R.: Předpokládám, že by to mohla být Vaše značka. Myslíme si, že ta minimální starost o kotel a nenáročnost obsluhy vašeho kotle rozhoduje. MultiBio nemusíme tak často čistit, jak tomu bylo u našich starých kotlů. Po týdnu topení v našich starých kotlech je strašně hodně stružky, tu musíme vymlátit z kotlů pracně ven.

J. S. st.: Vaše staré kotle už mají ty nejlepší roky za sebou a technologicky jsou jistě mimo dnešní nároky na komfort obsluhy a kvalitu spalování.
P. R.: Tak to spalování v otočném roštu je u MultiBio úplně jiné a vyhoření paliva – materiálu je výborné, takže v popelníku a v kotli toho moc není.

J. S. st.: Ještě na Vás mám obvyklou otázku – je nějaká pachová stopa z provozu kotle? Máte takový poznatek?
P. R.: Nevím o ničem.

J. S. st.: Také my si myslíme, že není, ale chceme to slyšet i od Vás. 😊 To je samozřejmě dobrý poznatek. Nějakou dobu jsme spolu ten obchod připravovali a my jsme Vám ohledně realizace a provozu slibovali nějaký věci, který jsme chtěli splnit. A teď se Vás chci zeptat, jestli, vše proběhlo podle očekávání, nebo jestli k tomu, co jsme slíbili, máte nějaké výhrady, nebo jestli vše proběhlo tak, jak bylo domluveno?
P. R.: Mohu říci, že to, co jsme si domluvili, jste splnili. Všechno proběhlo v dohodnutých termínech. Čekali jsme, že možná dojde k nějakému zpoždění, protože jste nás varovali, že realizací máte hodně, ale vše klaplo v termínech, které jsme si domluvili.

J. S. st.: Vážím si toho, že jste mi poskytl tento rozhovor. Nejtěžší marketingová práce je přesvědčit zákazníka o tom, že náš produkt stojí za jeho pozornost. V tom nám pomáháte Vy, spokojení zákazníci, kteří vědí nejlépe z provozu kotle MultiBio, jaký nabízíme výrobek a službu a mohou tuto informaci nezaujatě předat. Děkuji pane Raclavský, že jste si našel čas.

Video z realizace kotle na dřevotřísku MultiBio 400 PLCS:

Kontakt:

multibio

Petrojet Trade s.r.o.
U Koupaliště 2707
269 01 Rakovník
tel.: +420 777 700 096 – 97
e-mail: info@multibio.eu
www.multibio.eu

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina