aktuality

Trendy a inovace na imm cologne 2024

Veletrh imm cologne 2024 se v Kolíně nad Rýnem uskuteční v termínu 14. – 18. 1. 2024
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Na začátku nového roku představí největší německá akce interiérového byznysu trendy pro nadcházející sezónu. Veletrh imm cologne 2024 svým ústředním tématem Connecting Communities zve návštěvníky, aby přišli a objevili nové kolekce a produktové inovace, vyměňovali si nápady, diskutovali o trendech, navazovali nové kontakty a udržovali stávající vztahy.

Od 14. do 18. ledna 2024 se imm cologne vrátí ke svému obvyklému, v kalendáři dlouho zavedenému datu. S novými, inovativními formáty se veletrh chce ještě více zaměřit na bohatou škálu životních stylů a interiérů. Účastníci veletrhu mohou očekávat širokou škálu nově vyvinutého obsahu a platforem pro akce v souladu s konceptem „The Circles“. Matthias Pollmann, viceprezident pro řízení veletrhů v Koelnmesse, vysvětluje: „Tato ústřední místa setkání mimo jiné představí inovace v bydlení a ukážou, jak se stírají hranice mezi uměním a designem. Se svými mezinárodními vystavovateli a novým formátem akce ‚The Circles‘ bude veletrh opět hotspotem pro nové trendy v zařizování domácností.“

Předefinovaná flexibilita

Veletrh upozorní na zásadní změnu v životních stylech, kdy tradiční hranice mezi obytnými oblastmi mizí a domovy se mění na všestranné prostory, které fungují nejen jako místa k životu, ale také jako místa pro práci. Koupelny jsou přetvářeny jako soukromé lázně, kuchyně se vyvíjejí ve vnitřní zahrady a zahrady se stávají rozšířenými „zelenými obývacími pokoji“. Řada vystavovatelů bude prezentovat inovativní řešení, včetně multifunkčního nábytku pro obytné i pracovní prostory, pohovek odolných vůči povětrnostním vlivům pro vnitřní i venkovní použití a flexibilních, modulárních konceptů vybavení vhodných pro všechny druhy prostor a rozpočtů.

Udržitelná estetika

Udržitelný život je i nadále ústředním tématem veletrhu. Průmysl interiérového designu klade větší důraz na produktové cykly s cílem optimalizovat využití a životnost nábytku. Udržitelné stoly, židle a pohovky vyrobené z přepracovaných odřezků nebo biologických materiálů jsou uváděny na trh ve stále větším počtu. Ekologické certifikáty pomáhají spotřebitelům při výběru udržitelného nábytku a zohledňují ohledy na životní prostředí i faktory, jako je zdravý životní prostor.

Inspirace z přírodního světa

Témata jako udržitelnost, recyklovatelnost a trvanlivost neovlivňují pouze to, jak si lidé vybírají nábytek, ale také jeho barvu a tvar. V současné době jsou trendy přírodní odstíny, jako řasy nebo zemité tóny. Integrace přírodních nebo přírodou inspirovaných materiálů a velkorysé využití zelených rostlin propůjčuje interiérům osvěžující přírodní atmosféru. Tento přístup završují měkké, organicky inspirované tvary v designu nábytku.

Naprostý komfort a bezpečí

V době nejistoty zesiluje touha po bezpečném a útulném útočišti před světem. Klidný design a povrchy příjemné na dotek pomáhají vytvářet uvolněné prostředí pro bydlení. Současný trend interiérů upřednostňuje látky, vzory a textury, které osloví smysly, stejně jako materiály, jako je dřevo, kůže a přírodní kámen, které se stále více používají v povrchové úpravě nábytku. Tento designový přístup vytváří prostory, které vyzařují teplo a pocity spojení se zemí.

Zpět k základům

Současné životní postoje se promítají do touhy po jednoduchosti, která se odráží v trendu minimalistického zařízení. U nového nábytku se stále více uplatňuje princip „opomenutí designem“. Elegantní a minimalistické židle, stoly a pohovky se díky svým kompaktním rozměrům a jednoduchým tvarům hodí do každého prostoru. Minimalistický design znamená nadčasovou eleganci i zdrženlivost. Jedním z pozitivních vedlejších efektů tohoto přístupu je, že šetří zdroje, aniž by se snížila kvalita.

Barevné obytné prostory

Na rozdíl od decentního minimalismu a přirozeně vypadajících zemitých tónů se očekává, že protitrend na imm cologne 2024 nastaví výrazné barvy. Cílem je přivítat do domova veselé a živé prostředí. Barvy jako červená, žlutá a zelená jsou záměrným odklonem od tlumené palety barev mnoha nových kolekcí interiérového designu. Křesla a pohovky v poutavých odstínech jsou obzvláště výrazné a vytvářejí individuální zvýraznění. Tento radostný designový trend prostupuje všechny oblasti domova a šíří pozitivní atmosféru.

Zdroj: TZ Koelnmesse

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina