aktuality

Svoji neúčast na Holz-Handwerk oznámila skupina SCM

Naposledy se SCM zúčastnila veletrhu Holz-Handwerk v „předcovidovém“ roce 2018
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Poté, co před měsícem zveřejnila skupina HOMAG své rozhodnutí o pozastavení účasti na veletrhu Holz-Handwerk (19. – 22. 3. 2024), oznámila nyní totéž i italská skupina SCM. Důvody jsou podobné. Skupina investuje do obnovy svých technologických center v Itálii a v různých pobočkách v zahraničí, včetně Německa, s cílem zintenzivnit pořádání místních „domácích výstav“ a technických exkurzí více v souladu se specifikami a požadavky jednotlivých trhů.

Druhým důvodem je před několika lety představená strategie firmy optimalizovat investice na veletrhy po celém světě. Třetím a evidentně hlavním důvodem jsou současné podmínky související se společensko-ekonomickou situací a relativními obchodními příležitostmi, a to i ve světle obecných nejistot zaznamenaných v posledních měsících na mezinárodních trzích, včetně regionu DACH (Německo-Rakousko-Švýcarsko).

Pandemie Covid-19 v letech 2020–2022 odhalila rizika závislosti firem zaměřených na prodej strojů a velkých investičních technologií na externích výstavách a veletrzích. Velkou část z nich přiměla k bleskové změně marketingu a k přechodu z této závislosti na nezávislost – např. formou posílení vlastních prezentací prostřednictvím zmíněných domácích výstav. To potvrzuje i SCM ve své tiskové zprávě, v níž uvádí:

Přímo organizované dny otevřených dveří a místní akce zahrnují investice do různých závodů po celém světě. V této souvislosti SCM nedávno otevřela nové, nejmodernější technologické centrum ve svém ústředí v Rimini, které všem dceřiným společnostem skupiny po celém světě umožní organizovat pro své klienty a dealery ze všech pěti kontinentů stále větší množství technických exkurzí. Kromě toho SCM brzy dokončí renovační práce na Technologickém centru v německé pobočce v Nurtingenu, kde bude o 60 % více prostoru pro umístění širší škály strojů a technologií. Skupina dále investuje do vytvoření nových technologických center ve Španělsku nebo v Itálii.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina