aktuality

IKEA dosáhla meziročního růstu tržeb o 5,7 %

Ilustrační foto
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Společnost Ingka Group oznámila svůj podíl na maloobchodních tržbách IKEA ve výši 41,7 miliard eur za finanční rok 2023, čímž dosáhla ve srovnání s minulým rokem nárůstu o 5,7 % (39,5 miliard eur ve finančním roce 2022). Návštěvnost obchodních domů IKEA vzrostla o 7,4 % a podíl online kanálů na 26 % (25 % ve finančním roce 2022).

Ingka Group otevřela 60 nových lokalit po celém světě, ať už šlo o obchodní domy například v Kodani, Madridu, Římě a San Francisku, nebo plánovací místa v Austrálii, Srbsku a Švýcarsku. Dále společnost oznámila, že zrychluje investice do některých ze svých největších trhů. Jen do USA, Velké Británie, Francie a Španělska investovala více než 4,5 miliardy eur, aby tu vylepšila zákaznickou zkušenost a transportní služby. Již dříve tento rok oznámila Ingka Group také akvizici společnosti Made4net, lídra nové generace v oblasti vyřizování prodeje.

Ingka Group také zrychlila investice do udržitelnosti a podporuje IKEA v tom, aby dosáhla svých cílů v rámci boje proti změnám klimatu. Především jde o snížení emisí skleníkových plynů do roku 2030 ve větším množství, než se vyprodukuje v rámci systému hodnot IKEA, aniž by došlo k ohrožení rozvoje obchodní činnosti IKEA. Společnost se zavázala v průběhu let investovat 6,5 miliard eur do obnovitelných zdrojů energie a téměř 4 miliardy již byly investovány. Zároveň společnost rozšiřuje vozový park elektromobilů, takže už téměř čtvrtinu veškeré dopravy k zákazníkovi zajišťují vozidla s nulovými emisemi.

Zdroj: TZ IKEA

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina