aktuality

ADMD představuje konfigurátor pro návrh dřevěných konstrukcí WOOD BASE

Ilustrační foto
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) spustila nový konfigurátor pro návrh dřevěných konstrukcí WOOD BASE. Konfigurátor je dostupný zdarma na www.WoodBase.cz, kde mohou uživatelé jednoduše procházet a filtrovat certifikované návrhy skladeb obvodových stěn, příček, stropů a střech.

Konfigurátor vznikl s cílem usnadnit práci těm, kdo navrhují dřevostavby, a nabízí jim možnost využít již předem certifikované a ověřené konstrukce. Výstup najdete ve formátu PDF nebo lze využít propojení s BIMTech Tools.

„Již při návrhu stavby je důležité zohlednit všechny technické náležitosti zajišťující bezpečnost a užitnou hodnotu budoucího domu. Papír ale snese vše a je nutné myslet také na kvalitní provedení všech detailů a technologickou kázeň při montáži. Všechny zveřejněné konstrukce v konfigurátoru jsou schopny realizovat stavební firmy z ADMD, což zajišťuje nejvyšší možnou kvalitu provedení,” vysvětluje Lenka Trandová, ředitelka ADMD.

Konfigurátor může být také velkým pomocníkem pro studenty stavebních oborů, kteří tak mají příležitost pustit se do navrhování staveb ze dřeva s veškerou odbornou podporou a bez obav z nevhodně zvolené skladby konstrukce. Díky návaznosti skladeb na konkrétní firmy se také nabízí možnost konzultace projektu a jeho následná realizace.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina