aktuality

Do lesnického tendru Lesů ČR přišly stovky nabídek

Ilustrační foto
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V letošním tendru Lesů ČR spojeném s prováděním pěstebních a těžebních prací i prodejem dřeva v letech 2024 až 2028 na 60 smluvních územních jednotkách předložilo 56 firem 579 nabídek.

I letos jde o práce a služby prováděné na pětině území spravovaného státním podnikem Lesy ČR, konkrétně o dříví za 5,2 miliardy Kč, těžbu 5,1 milionu m3 na 278 tisících hektarech lesa, ročně pak asi 1,2 milionů m3, a obnovu 8,5 tisíc hektarů lesa, ročně pak asi 2 tisíc.

Celkem 356 nabídek podaly firmy ve 39 zakázkách spojených s lesnickými činnostmi a prodejem dříví. V dalších 18 zakázkách zaměřených na provádění lesnických činností bez prodeje dříví obdržel podnik 191 nabídek. Na tři pěstební zakázky pak zájemci předložili 32 nabídek.

„Připravili jsme více menších zakázek. Díky tomu dostaly příležitost i malé a střední firmy, což je dobře,“ uvedl generální ředitel Lesů ČR Dalibor Šafařík a dodal: „Smlouvy chceme uzavřít do konce roku, aby mohly práce v lednu bez problémů začít“. Podle situace a podmínek konkrétní lokality jsou smlouvy pětileté, dvouleté i roční.

Zdroj: Lesy ČR

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina