aktuality

Čtvrtstoletí Cechu čalouníků a dekoratérů a truhlářů oslavili na lodi

Plavby lodí po Brněnské přehradě se zúčastnilo více než 70 členů a příznivců Cech čalouníků a dekoratérů a truhlářů, z.s.
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Tradiční vyhlídkovou plavbou lodí po Brněnské přehradě oslavil v pátek 18.8. Cech čalouníků a dekoratérů a truhlářů, z.s. 25 let své existence. Plavba, jíž se zúčastnilo více než sedmdesát členů a příznivců cechu, začala slavnostním přípitkem a úvodním slovem. O to se postarala nestorka a dlouholetá pedagožka čalounického oboru a současně tajemnice a cechmistr Cechu čalouníků a dekoratérů a truhlářů Ing. Helena Prokopová, která zároveň při této příležitosti přijala mnoho osobních gratulací ke svému významnému životnímu jubileu.

Dvouhodinová plavba po Brněnské přehradě, jež se naposledy konala před pěti lety, a následné posezení na terase hotelu OREA Resort Santon Brno byly pojaty především jako společenská akce a příležitost k přátelským neformálním rozhovorům. Pracovním tématům se ale úplně vyhnout nedalo. Ve svém úvodním slovu Ing. Prokopová vyzdvihla především úspěchy, jichž cech a její členové v letošním roce dosáhli. Mezi jinými zmínila například udělení značky Red Dot výrobkům firem LD Seating nebo Polstrin Design. Připomněla ale také některé úkoly, které se zatím – především kvůli politické nevůli – nepodařilo dotáhnout do konce. Sem patří např. mistrovské zkoušky pro obory Čalouník a dekoratér a Truhlář nebo získání licence pro tuzemské zkušební laboratoře k udělování značky GS, kterou vyžadují především němečtí odběratelé.

Své životní jubileum mezi přáteli a spolupracovníky oslavila také Ing. Helena Prokopová, tajemnice a cechmistr Cechu čalouníků a dekoratérů a truhlářů, z.s.
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina