aktuality

Národní cena za studentský design 2023 vyhlášena!

NCSD23
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Design Cabinet CZ, z. s. společně s odbornými institucemi, profesionálními organizacemi a se zúčastněnými univerzitami a vysokými školami vyhlašuje 33. ročník soutěže o Národní cenu za studentský design 2023 / The Czech International Student Design Award 2023.

Letos soutěží jakékoliv studentské práce z nejširšího spektra 3D designu (produktový design, průmyslový design, nábytek…) a užitých umění (sklo, keramika, textil, oděv, obuv, šperk …), které vznikly po 1. lednu 2019.

Přihlásit se lze do 30. června 2023 na webových stránkách soutěže Národní cena za studentský design 2023 (studentskydesign.cz). Soutěž je anonymní. Práce hodnotí tři na sobě nezávislé poroty.

Slavnostní vyhlášení soutěže proběhne 6. 12. 2023 v plovoucí galerii Cargo Gallery. Vítězné a vybrané nominované práce budou vystaveny od 6. 12. 2023 do 15. 2. 2024 v Galerii České spořitelny v Praze. K soutěži se vydává česko-anglický katalog, v němž jsou zveřejněny všechny přihlášené práce.

Soutěží se o tituly Národní cena za studentský design *GRAND, Národní cena za studentský design *JUNIOR, Excelentní studentský design a Dobrý studentský design.

Zvláštní ceny udělují rektoři a děkani univerzit a vysokých škol, ředitelé muzeí a významných institucí. Ceny představují více než 100 000 Kč, domácí i zahraniční stáže, zastoupení ve sbírkách muzeí, odbornou literaturu a produkty firem.

Více informací na: http://www.studentskydesign.cz a http://www.designcabinet.cz.

Zdroj: TZ Design Cabinet CZ

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina