aktuality

Svět zpracování dřeva staví na řemeslných dovednostech

Ilustrační foto
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

LIGNA (15. – 19. 5. 2023) je považována za místo setkávání celého světa zpracování dřeva. Místní hrdinové, jako jsou tesaři, truhláři, nábytkáři a montážníci, přijíždějí do Hannoveru, stejně jako světoví výrobci strojů, aby společně zažili budoucí možnosti interakce člověk – stroj. Kromě obsáhlého výstavního programu se světovými premiérami nových technologií poskytuje přidanou hodnotu stejně informativní a zábavný doprovodný program. Zejména tesaři, truhláři a montážníci se mohou na veletrhu LIGNA těšit na informativní vrcholy programu.

Transformace zpracování dřeva

Životaschopná a rozšiřitelná řešení vedou k transformaci zpracování dřeva. LIGNA je představí v celém hodnotovém řetězci pro všechny kroky obrábění a zpracování – pro dřevo jako surovinu, hlavní téma Ligny, ale také pro další materiály, jako jsou syntetika, sklo, kámen a kompozity. „Zpracování dřeva bude za pár let vypadat jinak než dnes,“ předpovídá Stephanie Wagner, ředitelka Ligny. „Tato změna vyžaduje vstup všech účastníků odvětví, a proto LIGNA bere na tuto novou cestu jak řemeslníky, tak vedoucí pracovníky.“

Německá cena za dřevostavbu 2023

V úterý 16.5. bude v 15:20 udělena Německá cena za dřevostavbu 2023 na LIGNA.Stage v hale 12. Prezentovaná Holzbau Deutschland – Bund Deutscher Zimmermeister (Sdružením německých mistrů tesařů) a pod záštitou německého spolkového ministerstva pro bydlení, rozvoj měst a stavebnictví a ve spolupráci s dalšími průmyslovými partnery Německá cena za dřevostavbu od německého dřevařského a lesnického sektoru a také od manažerských partnerů Holzbau Deutschland oceňuje budovy a stavební komponenty postavené především ze dřeva a materiálů na bázi dřeva a dalších obnovitelných surovin. Ceny se udělují v kategoriích nové budovy, stávající budovy a inovativní koncepce plánování a výstavby. Celková finanční odměna činí 20 000 eur. Výstavu oceněných projektů představí Holzbau Deutschland během Ligny v hale 11.

Pohled přes rameno odborníků: školení WorldSkills a „Die Gute Form 2023“.

Tischler Schreiner Deutschland (TSD) je také tradičně důležitým kontaktním místem pro řemeslníky na Ligně. V podobě Siam GmbH a TSH System GmbH německý cech tesařů přilákal na svůj stánek E16 v hale 12 dva špičkové poskytovatele chytrých cechovních řešení, kteří budou členům cechu k dispozici pro poskytování užitečných rad. Tato instruktáž bude doplněna o inspiraci díky výstavě federální designové soutěže „Die Gute Form 2023“ na stánku TSD. Soutěž se koná každý rok, nejprve na úrovni cechu, poté na státní úrovni a nakonec na úrovni národní. Porota složená z odborníků na každé úrovni vybírá výrobky, aby postoupily o jedno kolo. Vrcholem je národní finále na Ligně, kde jsou vystaveny tovaryšské kusy státních vítězů. Kromě tří národních vítězů budou vybráni vítězové zvláštních cen „Hardware“, „Masivní dřevo“ a „Povrch“ a také favorit veřejnosti.

Z výstavy federální designové soutěže „Die Gute Form“ na stánku TSD v roce 2017

A konečně, živá školení pro WorldSkills 2024 poskytnou na Ligně spoustu akce. Tesaři Lutz König, německý šampion 2021, Sebastian Moser, německý šampion 2022, stejně jako vítězové divokých karet Felix Wilhelm a Elias Kleespies, se budou před zraky návštěvníků Ligny připravovat na tato mistrovství světa řemesel, ve kterých mladí profesionálové ve věku do 22 let mezi sebou soutěží ve svých profesních skupinách každé dva roky. Tréninkový kemp se bude konat v hale 15 na stánku společnosti Kleiberit D14, protože výrobce lepidel je hlavním sponzorem německého národního týmu v kategorii tesařství/truhlářství.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina