technológie

Materiálové a technologické novinky

Novinky
Zásuvkové výsuvy Riex. Foto: archiv Hranipex
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Materiálové a technologické novinky z nabídky firem Hranipex k.s. a LEITZ-nástroje s.r.o.

Riex – Jistota pro váš nábytek

Hledáte způsob, jak usnadnit život svým zákazníkům? Zásuvkové výsuvy Riex jsou navrženy právě tak, aby poskytovaly funkčnost, trvanlivost, odolnost a zároveň se snadno instalovaly. Můžete být klidní, protože víte, že svým zákazníkům poskytujete pohodlné a trvanlivé řešení.

Chápeme, že každý výrobce nábytku potřebuje univerzální a vysoce kvalitní zásuvkové výsuvy pro různé kusy nábytku. Naše nabídka zahrnuje oblíbené výsuvy s dvojitou bočnicí, známé nejen svým designem, ale také svou odolností a kvalitou, stejně jako další skryté, kuličkové i kolečkové výsuvy. Snadný proces instalace a rozsáhlý sortiment rozměrů vám umožní soustředit se jen na vytváření krásného a kvalitního nábytku.

Vylepšete svůj nábytek ještě dnes pomocí výsuvů Riex a dopřejte svým zákazníkům dokonalý zážitek.

Využijte nyní akční cenovou nabídku platnou do 30. 4. 2023.

Prodejce: Hranipex

Leitz nástrojové systémy k formátování desek pro odvětrávané fasády

Jelikož odvětrávané fasádní systémy se v poslední době těší u stavebníků čím dál větší oblibě, vzniká tak i pro firmy z dřevozpracujícího průmyslu příležitost na zakázku zformátovat a individuálně připravit fasádní desky, které můžou být buď z cementovláknitých desek nebo kompaktních desek (jako jsou např. Fundermax, Trespa, Prodema, Resopal, Kronospan) a kompozitních desek (např. materiály na bázi „bondů“). Všechny tyto mate­riály se vyznačují vysokou abrazivností, a tudíž jejich řezání, frézování nebo vrtání nástroji určenými pro materiály na bázi dřeva je ekonomicky neefektivní (nástroje se rychle ztupí a opotřebují, čím stoupá nákladovost výroby).

Proto technici od LEITZ připravili samostatný katalog frézovacích nástrojů a zejména pilových kotoučů LEITZ pro hospodárné a kvalitní formátování fasádních desek. Všechny tyto nástroje využívají DP-břity (polykrystalický diamant) jako jedinou možnost pro akceptovatelnou životnost.

Pilové kotouče jsou nabízené ve třech konstrukčních skupinách, pro nářezové pily, pro formátovací pily a pro použití v ručním elektrickém nářadí při montážích. Nářezové pilové kotouče Leitz se vyrábí v provedení břitů Diamaster PLUS s tvarem zubů TR/TR. Tělesa mají vždy laserové ornamenty vyplněné tlumící hmotou pro minimalizaci vibrací a hluku. (průměry od 300 mm do 450 mm, šířka břitu 4,40–4,80 mm dle značky a typu nářezové pily). Formátovací pilové kotouče Leitz (průměry od 180 mm do 350 mm, šířka břitu 3,20 mm) využívají břity Diamaster PRO s robustným tvarem zubů DZ/TR. Tělesa kotoučů jsou rovněž utlumena proti vibracím stejným způsobem jako nářezové pilové kotouče. Velmi důležitou skupinou jsou pak pilové kotouče Leitz do ručních elektrických pil výhradně s diamantovými břity, s tvarem zubů FZ a speciální uhlovou geometrií. Tělesa pilových kotoučů mají výrazně tvarované chladící otvory pro rychlé a bezprašné řezání.

Leitz tímto nabízí firmám dřevozpracujícího průmyslu možnost efektivních dodávek designově moderních exteriérových prvků dle individuálních představ koncového spotřebitele.

Výrobce: LEITZ GmbH
Distribuce v ČR a SR: LEITZ-nástroje s.r.o.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina