materiály

Trend u hran: matné uni

Materialy_Ostermann
Ve firmě Ostermann najdou truhláři/stolaři velký výběr hran v uni barvách s matným povrchem. Foto: archiv Ostermann
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

Nový nábytek je čím dál víc barevnější, povrchy matnější. Ostermann představuje vybrané hrany, díky nimž lze tento trend skvěle realizovat.

Na posledních veletrzích bylo zřejmé: Designéři, výrobci desek a nábytkářský průmysl čím dál víc sázejí na barevné, ale matné povrchy. Nové uni jsou proto v barevném tónu spíše syté a co do odstínu barvy spíše tmavší než doposud žádané pastelové tóny. Navíc jsou i méně lesklé a zářivé. Barevný nábytek tak získává jistý klid a zemitost a dá se skvěle kombinovat s materiály jako dřevo nebo kámen. Pro inspiraci truhlářů/stolařů při práci na jejich nových projektech vybrali odborníci Ostermann pět matných uni hran a dávají tipy k jejich aplikaci. Všechny tipy k hranám najdete také po zadání výrazu „#Highlights02“ na webové stránce Ostermann www.ostermann.eu.

Žhavé novinky ze světa hran. Matné a pestré
K barevnému nábytku s vybraným vkusem Ostermann doporučuje hrany „Giallo Kashmir“, „Native Pink“, „Spice Red“, „Dark Emerald“ a „Navy Blue“. Díky svému tlumenému barevnému odstínu působí na rozdíl od lesklých nebo světlejších uni hřejivěji a útulněji. Tento efekt je navíc ještě umocněn zušlechtěním povrchu v matném provedení. Protože všechny hrany mají podobný stupeň lesku a srovnatelnou sytost barvy, dají se vzájemně skvěle kombinovat. Uvedené hrany jsou – tak jako všechny hrany ve firmě Ostermann – dostupné skladem v rozměrech 23, 33, 43 a 100 x 1 mm a při objednání do 16 hodin odesílány ještě ten samý den.

Pestré nápady pro truhláře/stolaře
Dodat akcenty použitím aktuálních barev je možné především při výrobě kuchyňského nábytku: například v kuchyňské lince v tlumené zelené lze použít povrch „Dark Emerald“ anebo v tmavě modré zase povrch „Navy Blue“. Kdo by chtěl použít ještě další barvu, může před linku umístit volně stojící ostrůvek v provedení „Giallo Kashmir“ v teplé kukuřičně žluté barvě. Vkusnou barevnou atmosféru v moderní kuchyni ale vytvoří i spojení tmavé „Spice Red“ a pudrové růžové „Native Pink“. Až moc barev? Pro docílení harmonického celkového vzhledu lze jednotlivé hrany a povrchy také velice dobře kombinovat s dřevodekorem. Žádanými partnery jsou tady především dekory ořechu, třeba hrana v dekoru „Okapi ořech dřevěný pór“.

Kontakty:

OSTERMANN na všechny hrany

Ostermann Česko spol. s r. o.
Lomnického 1705 / 9
CZ-140 00 Praha 4 – Nusle
tel.: +420 255 717 371
e-mail: prodej.cz@ostermann.eu, prodej.sk@ostermann.eu
www.ostermann.eu

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina