technológie

Materiálové a technologické novinky

Leitz
Leitz NiRo kleštinové upínací pouzdro Premium umožňuje přesné a pevné upnutí nástroje. Foto: archiv Leitz
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Materiálové a technologické novinky z nabídky firem LEITZ-nástroje s.r.o. a Hranipex k.s.

Leitz NiRo kleštinové upínací pouzdro Premium – přesné a pevné upnutí nástroje

Základním předpokladem kvalitního obrábění na horních CNC obráběcích centrech je přesné a pevné upnutí nástroje. Efektivitu upínacích systémů pak určuje rychlost upínání a zabezpečení pevného a opakovatelně precizního uchycení stopky nástroje v pouzdře.

Všechny tyto požadavky splňuje nové Leitz NiRo kleštinové upínací pouzdro. Pouzdro je celé zhotovené z antikorozní ocele, která má silné otěruvzdorné vlastnosti a úspěšně odolává jakémukoliv opotřebení. Upínací matice je konstruována s precizním trapézovým závitem a ložiskovým kroužkem, který zabraňuje protočení nástroje. K pevnému upnutí kleštiny s nástrojem postačuje utahovací moment pouze 80 Nm. Rychlé a jednoduché upnutí je zabezpečeno inovativním tvarem utahovacího klíče. Do pouzdra lze používat běžné upínací kleštiny (2°52´). K jednoduchému a přesnému upínání a seřizování nástrojů v pouzdře významně pomáhá upínací přípravek Leitz Easy hold HSK-F63 s ložiskem a dorazem pro protitah při utahování matice. Štíhlý tvar pouzdra (D=52 mm je o 15 % méně než konkurenční pouzdra s D=60 mm) umožňuje široké využití při výrobě jakéhokoliv tvaru obráběného dílce.

Leitz NiRo kleštinové upínací pouzdro se zvýšenou pevností uchycení stopky nástroje zvyšuje jeho stabilitu a tím prodlužuje životnost do otupení břitů nástroje a současně zlepšuje kvalitu opracované plochy.

Výrobce: LEITZ GmbH
Distribuce v ČR a SR: LEITZ-nástroje s.r.o.

Hrany pro Kronodesign Global Collection 3.0 – vyladěné k dokonalosti v Hranipexu

S velkou radostí představujeme novou kolekci nábytkových hran pro plošný materiál – Kronodesign Global Collection 3.0. V Hranipexu jsme pro tuto kolekci vytvořili více než 200 dekorů ABS hran, které pokrývají historicky nejširší nabídku rozměrů jak v tloušťce hran, tak v jejich šířce. Běžné šíře hran, stejně jako jumbo role, jsou u nás skladem již od 1 metru, ostatní šíře vám nařežeme na míru. Na hrany také můžeme dle přání nanést lepidlo nebo funkční vrstvu.

Nabídka hran pro Kronodesign Global Collection 3.0 zahrnuje veškeré dekorové skupiny, včetně všech trendových novinek – od pestré palety barev přes tradiční i moderní dřevodekory až po luxusní materiály s elegantními povrchy. Pro dekory Avantgarde máme připraveny špičkové hrany se super matným i vysoce lesklým lakovaným povrchem, stejně jako kovolamináty. Dekory Harmony vynikají mistrným zpracováním povrchu hran softmat, které skvěle doplňují exkluzivní dekory desek se synchronizovanou strukturou a přináší nejen dokonalý vizuální vjem, ale také hmatový zážitek z ukončené desky. U oblíbených dřevodekorů Kronodesign, kde došlo ke změně povrchových struktur, jsou k dispozici nové hrany, které odpovídají upraveným povrchům.

Celou kolekci, přiřazení desek, i nafocené hrany najdete na hranipex.cz/srovnavaci-tabulky. Připravili jsme pro vás také vzorníky kompletní kolekce hran pro materiály Kronodesign Global Collection 3.0, zavolejte nám na tel.: 565 501 211 nebo napište na cz-hranipex@hranipex.com.

Prodejce: Hranipex

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina