aktuality

Lesnický tendr na léta 2023 až 2027 skončil

Ilustrační foto
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V závěru roku 2022 jsme informovali o čerstvě zveřejněných výsledcích tendru Lesů ČR na lesnické práce a prodej dřeva pro léta 2023 až 2027, v němž nejvíce kontraktů získala těžařská firma Uniles z koncernu Agrofert.

V těchto dnech tendr zaměřený na provádění lesnických prací a prodej dřeva skončil. Lesy ČR uzavřely 81 smluv s 21 lesnickými společnostmi.

Soutěžilo se o těžbu 11 milionů m3 dřeva, obnovu 22 tisíc hektarů lesa a bezmála 12 miliard Kč za služby a provádění lesnických prací na 84 smluvních územních jednotkách v celé zemi. Šlo o 17 pěstebních a 17 těžebních zakázek, dále také o 50 zakázek spojených s těmito činnostmi i prodejem dříví.

„Všechny kontrakty jsme uzavřeli ještě před Vánocemi, aby mohly práce bez problémů od ledna začít,“ řekl generální ředitel Lesů ČR Dalibor Šafařík. Zrušily se jen tři zakázky, ve kterých nakonec vítězní dodavatelé nepodepsali smlouvy a zakázky podnik vypíše znovu. Podle zákonné lhůty se do 9. ledna ještě čekalo na případné podání námitek proti rozhodnutí o zrušení jedné z těchto tří zakázek. Nikdo je ale nevznesl a tendr tak úspěšně skončil.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

sk_SKSlovenčina