aktuality

Dovolená, sick days nebo neplacené volno? A co se starou dovolenou?

Ilustrační foto
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

S koncem kalendářního roku řeší řada zaměstnanců, zda budou chodit v období mezi svátky do práce, nebo zda budou mít volno. A pokud budou mít volno, tak jaké? Někteří zaměstnavatelé umožňují čerpat i různé sick a social days či neplacené volno. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Dovolená

Čerpání dovolené je nejvhodnější řešení, jak mít placené volno mezi svátky na konci roku.
O čerpání dovolené prioritně rozhoduje zaměstnavatel. Pokud chce její čerpání nařídit, musí tak učinit minimálně 14 dní předem a písemně. V úvahu přitom musí brát nejen své provozní důvody, ale i oprávněné zájmy zaměstnance. Jestliže si chce vzít dovolenou zaměstnanec, musí o její poskytnutí předem požádat.
Pokud si nestihnete dovolenou, na kterou vám vznikl v daném kalendářním roce nárok, vyčerpat do konce roku, převádí se její nevyčerpaná část do dalšího kalendářního roku. Nic na tom nemění ani případný vnitřní předpis, podle kterého pokud nebude stará dovolená vyčerpána nejpozději do konce března následujícího roku, nárok propadá. Dovolenou a její poskytování upravuje zákoník práce a zaměstnavatel nemá možnost tato pravidla svým rozhodnutím měnit. Nárok na nevyčerpanou dovolenou se promlčuje v obecné promlčecí době tří let.
A jestliže vám zaměstnavatel neurčí čerpání loňské dovolené do 30. června, máte právo určit si termín jejího čerpání sami.

Sick days a Social days

Nepleťte si tyto typy účelově vázaného placeného pracovního volna s dovolenou. Podmínky, za kterých je můžete čerpat, kdy a jak je třeba čerpání oznámit a v jaké výši vám náleží náhrada mzdy, stanoví výhradně zaměstnavatel, nejčastěji bývají zakotveny ve vnitřním předpisu.

  • Sick days jsou určeny k překlenutí krátkodobé zdravotní indispozice, která nevyžaduje ošetření lékařem ani neschopenku
  • Social days znamenají volno v případě náhlých problémů v rodině, soukromých pochůzek na úřadech apod

Sick days ani social days nejsou dovolená a zaměstnanci na ně nevzniká automatický nárok. Zaměstnavatel může stanovit, že nevyčerpaný nárok na sick days a jeho obdoby se nepřevádí do dalšího kalendářního roku ani se neproplácí při skončení pracovního poměru. Pokud tedy účelově vázané volno včas nevyčerpá, propadne bez náhrady.

Neplacené volno

Nezbyla vám žádná dovolená a chcete být doma? Možností je neplacené volno. Nárok na něj ovšem není, o jeho poskytnutí musíte pořádat. Jen pokud zaměstnavatel bude souhlasit a dohodnete se na konkrétním termínu, můžete si neplacené volno vzít.
Nedostavit se na pracoviště a jen na začátku směny oznámit, že máte neplacené volno, nemusí zaměstnavatel akceptovat a může vaši nepřítomnost posoudit jako neomluvenou absenci.

Zdroj: iDNES.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

sk_SKSlovenčina