aktuality

imm cologne na rozcestí s novým vedením

Bernd Sanden (vlevo) a Dick Spierenburg
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Kolínský veletrh nábytku a interiérů imm cologne po vynucené dvouleté covidové pauze zahajuje novou etapu svého života.

V polovině srpna společnost Koelnmesse oznámila, že se veletrh v příštím roce přesouvá ze zažitého a již naplánovaného lednového termínu na začátek června (4.–7.6.2023) jako „jarní vydání“, čímž, slovy svých organizátorů, učinil „první krok ke své budoucnosti“.

Tento „pozdně jarní“ termín ale z hlediska budoucnosti veletrhu není zřejmě definitivní. „Jarní vydání je synonymem nového začátku. imm cologne ji chce využít k motivaci a ukázat, jak experimentuje s novými nápady a nechává za sebou dobře vyšlapané cesty,“ vysvětluje Oliver Frese, provozní ředitel Koelnmesse. Druhý krok bude podle jeho slov následovat v létě 2023. Po úzké konzultaci s průmyslem a asociacemi zapojenými do akce budou stanoveny budoucí termíny pro imm cologne a LivingKitchen.

Jarní termín ale není jediná změna, kterou si organizátoři pro návštěvníky připravili. Druhou zásadní „novinkou“ je očekávaný počet obsazených hal, který se ze 16 hal v roce 2020 “srazil” na pouhých 7 hal v roce 2023. Má to ale i svá pozitiva: Návštěvníci, kteří byli zvyklí jezdit do Kolína maximálně na dva dny, budou moci říct, že zvládli v klidu projít celý veletrh.

imm cologne s novým vedením

Další změna byla oznámena před několika dny a tentokrát se týkala vedení veletrhu. Dosavadní ředitelku imm cologne Claire Steinbrück, která měla akci na starosti od roku 2018, střídá duo Dick Spierenburg, bývalý kreativní ředitel imm cologne, a Bernd Sanden, dřívější ředitel souběžných akcí LivingKitchen a Pure Architects.

„Mým posláním je přinést nové myšlení do světa veletrhů. To znamená, že se chceme aktivně podílet na utváření budoucnosti. Pevně věřím, že dynamika, kterou budou moci veletrhy v budoucnu rozvinout, je mnohem větší, než jaká může být dosažena pouhou ukázkou produktových inovací,“ říká Dick Spierenburg.

„Prolomit novou půdu je podle mého názoru zásadním bodem pro budoucí důvěryhodnost a relevanci imm cologne. Naším cílem je nová interpretace předního veletrhu pro interiérový průmysl v Německu a jarní edice imm je prvním krokem k této budoucnosti,“ říká Bernd Sanden.

Bude i LivingKitchen?

Na stejný termín 4.–7.6.2023 je avizován také souběžný veletrh LivingKitchen, který se v Kolíně nad Rýnem koná každý lichý rok (kromě covidového roku 2021). V současné době jde ale o jedinou informaci, která byla ohledně konání této akce zveřejněna. Zatím není známo, v jakém rozsahu se uskuteční ani ve které hale bude případně umístěna.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

sk_SKSlovenčina