aktuality

Výrobca nábytku čelí energetickej kríze – investuje do fotovoltiky

Ilustračné foto
twd
twd
twd
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V záujme udržania cien vyrábaného nábytku sa rozhodla firma Krošlák znížiť energetické nároky na výrobu. Počas budúcich dvoch štvrťrokov nainštalujú fotovoltické panely v cene 300.000 eur, čím pokryjú polovicu spotreby elektriny. Je to výrazné proaktívne čelenie všeobecnej energetickej kríze.

Pre udržanie podnikania a zvýšenie trvalej udržateľnosti v uplynulých troch mesiacoch renovovali plynové kotle a kompresory. Zatiaľ investovali 40.000 eur. Predtým, už od roku 2019 prešli na LED svietidlá. Od roku 2020 majú v prevádzke nový stroj na orezávanie látok, ktorý je až o 60 % úspornejší. Ďalšie úspory získajú kompatibilitou výrobného toku s tým, že presunuli niektoré pracoviská, aby v zime vykurovali čo najmenší priestor.

Výrobca nábytku Krošlák má sídlo a výrobné priestory v Nitrianskej Blatnici (okr. Topoľčany). Od roku 1991 vyrába čalúnený nábytok. Má aj kovovýrobu pre produkciu kovových komponentov do nábytku. Firma zamestnáva 150 pracovníkov, ktorí týždenne vyrobia 400 kusov nábytku pre maloobchodnú sieť v SR a ČR, tiež pre B2B odberateľov prevažne v zahraničí. Približne 90% doterajšieho odbytu vo veľkoobchodnom sektore smeruje do Nemecka.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina