odborné témy

Nechte svou firmu růst i během recese

OT_Merxu
Ilustrační foto
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

Přicházející recese s sebou přináší klesající množství zakázek, což se následně propisuje i do výroby. Není dlouhodobě udržitelné vyrábět na sklad. Řada firem reaguje právě omezením výroby. Očekává se další propouštění a zvyšování nezaměstnanosti. Pokles výroby je aktuálně již v řádech desítek procent. Je to správná cesta, jak se vypořádat s recesí? Jistě je možné optimalizovat náklady, ale to nemusí být dostatečné. Důležité jsou pro každou firmu nové příležitosti.

Většina českých firem má nejvyšší podíl obratu v tuzemsku. Téměř polovina firem ale eviduje tržby i na Slovensku nebo v Německu. Větší trh jim přináší konkurenční výhodu. Pro firmy, které se soustředí na lokální trh, může být nastávající situace až likvidační. Pro jiné to může znamenat ztrátu dodavatele.

Rozšiřte své podnikání na nové trhy

Blížící se situace není ojedinělá. S podobnou jsme se již nedávno setkali. Výhodu mají ty firmy, které se dokázaly adaptovat a rozhodly se již během covidu upevnit svou pozici na trhu. Recese může firmu i posunout. Jak a kam?

Víte, že EU má 500 milionů obyvatel, je v ní 23,2 milionů firem, které potřebují dodavatele? Ano. Evropský trh je obrovský. Jaké má firma možnosti pro vstup na evropský trh?

Může se vydat tradiční cestou – kdy využije vlastní distribuční cesty, vytvoří obchodní vztahy. K tomu jsou potřeba investice a čas.

Další cestou je online – kdy si musí zajistit technologie, investovat do marketingu, aby se prosadila na novém trhu. Vyřešit překlady a mezinárodní přepravu.

Nebo využije smart řešení, kdy vstoupí na online tržiště. Bez vstupních nákladů, investic do marketingu, může začít obchodovat okamžitě. Může si nastavit flexibilní platební podmínky.

Jak uspět na mezinárodním trhu?

Potřebujete tým specialistů, který se dokáže o expanzi postarat, potřebujete technologie, e-shop. Musíte poznat trh, konkurenci a zajistit distribuční cesty. Investovat do marketingu, vhodně zvolit komunikační mix, nastavit rozpočet. Vyřešit překlady do lokálních jazyků. Mít právní znalosti legislativy na různých trzích. Nastavit procesy.

Schopnost změnit zavedené cesty je příležitostí pro růst a rozvoj. Jak se ale posunout bez nutnosti zdlouhavé a náročné přípravy? Řešením je mezinárodní online trh pro firmy – merXu. Prakticky během několika hodin jsou firmy připravené na prodej v celé Evropské unii.

Online trh merXu je možné využít pro prodej i nákup. Firmy, které se rozhodnou prostřednictvím merXu nabízet své produkty, mají možnost vlastní prezentace, ve které mohou představit obchodním partnerům své zázemí, popsat historii firmy a portfolio produktů. Je možné přidat i videa, certifikáty a stát se tak v očích zahraničních partnerů důvěryhodnější. Již samotný prodej na merXu je zárukou bezpečného obchodu. Všechny firmy jsou totiž během registrace ověřené.

merXu podporuje prodejce marketingově ve všech zemích, kde působí. Nejen na homepage, v informačních bulletinech, na sociálních médiích, ale i prostřednictvím tradiční a online reklamy. Nově nabízí merXu snadnou integraci prodejcům využívajícím Shoptet nebo Baselinker.

V případě merXu je vyřešená i jazyková bariéra. Veškerá komunikace se totiž překládá v reálném čase do devíti jazyků. Prodávající a nakupující si mohou napřímo domluvit individuální podmínky prodeje, množstevní ceny, dodací podmínky. Velmi oblíbené jsou i poptávky, kdy najdete dodavatele produktů a služeb na míru. Příkladem je dodávka fotovoltaické instalace o požadovaném výkonu.

Na merXu se obchoduje především s produkty z průmyslových kategorií. Nejoblíbenější jsou kategorie nářadí, vybavení pro hotely, restaurace, kavárny, vybavení kanceláře, stavebniny, elektroinstalace, vytápění, obnovitelné zdroje energií. Kompletní seznam kategorií najdete na stránce www.merxu.com.

Čeká nás generační výměna – do roku 2025 budou více než 75 % celosvětové pracovní síly tvořit mileniálové. Jsou digitálně smýšlející a vyrůstali s elektronickým obchodem jako kanálem pro nákupy. Další důvod, proč začít obchodovat digitálně a mezinárodně.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina