technológie

Wood-Mizer uvádza pílu vstupnej úrovne LX50START na ekonomické pílenie kmeňov na rezivo

W-M LX50START
Horizontálna píla Wood-Mizer LX50START môže píliť kmene s maximálnym priemerom 60 cm a vyrábať dosky alebo hranoly široké 40 cm. Foto: archív Wood-Mizer
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzercia

Wood-Mizer skonštruoval pílu LX50START pre malých podnikateľov a domácich majstrov, ktorí potrebujú urobiť svoje dosky rýchlo a lacno. Táto jednoduchá a účinná píla sa bude dokonale hodiť farmám, vidieckym hospodárstvam, súkromným vlastníkom pozemkov a miestam blízko parkov a lesov. Čo je najdôležitejšie, je to nepostrádateľný nástroj pre každého nadšenca, ktorý chce začať svoje vlastné dobrodružstvo so spracovávaním dreva.

Píla LX50START je druhý model v rade kompaktných a ekonomických strojov Wood-Mizer LX50, ktorý spolu s LX50CLASSIC predstavujú ideálnu voľbu pre majiteľov nehnuteľností, lesov a všetkých užívateľov, ktorí potrebujú občas popíliť nejaké kmene a pripraviť si rezivo pre vlastnú potrebu.

Všetky píly radu LX sú vybavené obojstranným systémom pojazdu reznej hlavy, čo umožňuje zvýšenú stabilitu a presnosť pílenia. LX50START môže píliť kmene s maximálnym priemerom 60 cm a vyrábať dosky alebo hranoly široké 40 cm.

Hlava píly LX50START je vybavená manuálnym systémom posuvu nahor/nadol a vpred/vzad, ktorý umožňuje stabilnú a intuitívnu obsluhu. Systém čistenia pílového pásu udržuje pás, kolesá pásu a vodidlá pásu čisté – odstraňuje piliny, živicu či kôru. Mechanizmus napínania pílového pásu a rameno vedenia pásu znižujú vibrácie a zaisťujú vysokú presnosť pílenia.

Rám píly LX50START je vyrobený z vysoko kvalitnej ocele a v štandardnej verzii lôžka pozostáva z troch segmentov s celkovou dĺžkou 3,2 m. Lôžko možno predlžovať ďalšími segmentami (každý s dĺžkou 1,33 m) na pílenie dlhších kmeňov. Štandardné lôžko typu S3 je vybavené dvoma silnými bočnými opierkami a jedným centrálnym upínačom kmeňa, pričom môže byť voliteľne vybavené súpravou nastaviteľných nôh na vyrovnanie lôžka. K ďalšiemu užitočnému piliarskemu príslušenstvu pre LX50START patrí obracač na nakladanie a obracanie kmeňov na lôžku, či klin na vyrovnávanie zbiehavých kmeňov.

Wood-Mizer je globálny výrobca píl a drevospracujúcich strojov so silným rešpektom k ekológii a otázkam životného prostredia. Všetky píly Wood-Mizer využívajú veľmi tenký pílový pás, aby sa zvýšila výťažnosť z každého kmeňa a obmedzila produkcia pilín. LX50START používa pílový pás hrubý 1 mm a široký 32 mm, ktorý vyžaduje minimálny výkon motoru, teda nižšiu spotrebu paliva či menej elektrickej energie. Píla LX50START môže byť vybavená elektromotorom 4 kW alebo benzínovým motorom 7 k, prípadne 14 k.

LX50START sa dodáva na jednej palete 160 x 65 x 100 cm a jej jednoduchá montáž umožňuje, aby ste s pílou začali pracovať hneď prvý deň. Všetky potrebné príučky a inštruktážne filmy sú k dispozícii online. Píla sa vyrába v EU a dodáva sa s 2-ročnou zárukou.

W-M_lg

Kontakty:

Wood-Mizer Danubia s.r.o.
Hadovce 5, 945 01 Komárno
tel.: +421 35 7740 316
fax: +421 35 7740 326
e-mail: woodmizer@woodmizer.sk
www.woodmizer.sk

Wood-Mizer CZ s.r.o.
Za Kasárny 946
339 01 Klatovy IV
tel.: +420 376 312 220
e-mail: woodmizer@woodmizer.cz
www.woodmizer.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina