aktuality

Výrobci dveří Sapeli stouply v prvním pololetí tržby i zisk

SAPELI letos slaví 30 let na trhu
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Jihlavský výrobce dveří Sapeli za první pololetí 2022 utržil 618 milionů Kč, což představuje meziroční nárůst o 30 %. Přispělo k tomu i zvýšení exportu. Za prvních šest měsíců společnost vykázala provozní zisk 38 milionů Kč, to je o polovinu více než ve srovnatelném období loni. Informace zveřejnil portál iDNES.cz.

Od ledna do konce června vyrobila společnost 151 000 dveří, o 15 % víc než ve stejné době vloni. Roční tržby Sapeli minulý rok převýšily 1 miliardu Kč, za celý letošní rok firma očekává jejich 15% nárůst.

„Podstatné je říct, že se porovnáváme s rokem 2021, který byl ještě ovlivněn pandemií. Ve vyšších tržbách se ale jednoznačně projevil i další posun našich zákazníků k dražším výrobkům,“ uvedl pro iDNES.cz obchodní ředitel společnosti Marek Sedlák. Doplnil, že firmě pomohla také účast v developerských projektech a to, že zákazníci chtějí investovat do rekonstrukcí a dokončování staveb.

Rychleji než v Česku rostly Sapeli v letošní první polovině roku tržby v zahraničí, meziročně to bylo o 40 %. Export se na celkových tržbách podniku podílel přibližně 13 %. Dveře Sapeli jsou dostupné ve víc než 20 zemích. „Změnili jsme strategii, nesnažíme se uspět cenou, ale nabízíme výrobky s vyšší přidanou hodnotou, jako jsou atypické dveře, designové či skleněné,“ uvedl Sedlák.

Letos firma slaví 30 let na trhu. 18. listopadu 1992 bylo SAPELI zapsáno do obchodního rejstříku a navázalo tím na tradici rodinného výrobního závodu v Polné, jehož historie se datuje už od roku 1898.

Zdroj: iDNES.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina