materiály

Multifunkčnost pro malé prostory

Materialy_Multifunkcnost
Příklad ložnice v malometrážním bytě s posuvnou boční stěnou, která je z druhé strany řešena jako regál s pracovní deskou. Foto: Radomír Čapka
twd
twd
twd
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Jedním z fenoménů dneška je zmenšování prostoru pro bydlení. Souvisí to s megatrendem rostoucí urbanizace kvůli stěhování lidí za prací do velkých center, v důsledku čehož výrazně rostou náklady na bydlení ve větších městech.

Tento megatrend je výzvou nejen pro developery, ale také pro výrobce nábytku a interiérového vybavení ve smyslu hledání optimálního řešení, jak v malém prostoru vytvořit plnohodnotné bydlení. Na pomoc přichází např. výrobci nábytkového kování a komponentů, kteří nabízí zajímavé nápady pro atypická funkční řešení prostoru v malometrážních bytech a garsonkách – často s využitím svého standardního katalogového sortimentu.

Na obrázcích zde tak můžeme vidět třeba zajímavý způsob využití malého prostoru šatny tvořené třemi skříněmi sestavenými do „U“, mezi nimiž se po lineárním závěsném vedení pohybuje čtvrtá skříň s oboustranně přístupným úložným prostorem. V daném prostoru tak vznikly de facto dvě menší šatny, kdy posunutím středního dílu zpřístupní buď jednu, nebo druhou z nich.

Podobné „chytré“ řešení nabízí lineární posuvy pro vytvoření dvou oddělených prostor – ložnice a pracovny, po kterém raketově vzrostl zájem zejména v prvním „covidovém“ roce 2020, kdy lidé houfně řešili otázku „houmofisů“. Princip rovněž vidíme na připojených obrázcích.

Foto: autor

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina