technológie

Wood-Mizer rozširuje výrobný sortiment o CNC stroje

W-M_CNC5003
Nové CNC obrábacie centrum Wood-Mizer CNC5003. Foto: archív Wood-Mizer
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzercia

Wood-Mizer vyvinul moderný rad CNC strojov (computer numerically controlled – číselné ovládanie počítačom) poskytujúcich maximálny výkon, presnosť a úplné automatické spracovanie dreva, plastov, kompozitných materiálov a ľahkých zliatin.

Rad strojov CNC od Wood-Mizer zahŕňa:

 • CNC5003, 3- a 4-osový stroj s nestingovým stolom
 • CNC5005, 5-osové obrábacie centrum s nestingovým stolom
 • CNC6003, veľké 3- a 4-osové obrábacie centrum do ťažkej prevádzky s nestingovým stolom
 • CNC6005, veľké 5-osové obrábacie centrum do ťažkej prevádzky s nestingovým stolom
 • CNC7000, 8-osové obrábacie centrum s automatizovanou manipuláciou s materiálom
 • CNC8000, 6-osové obrábacie centrum do ťažkej prevádzky s automatizovanou manipuláciou s materiálom

CNC stroje Wood-Mizer sú konštruované ako vysoko flexibilné obrábacie centrá, ktoré možno vybaviť voliteľnými doplnkami a funkciami zahrňujúcimi rad CNC agregátov, kompatibilného softvéru CAM (computer-aided manufacturing – počítačom podporovaná výroba), hlavu s oscilujúcim nožom, ďalšími podtlakovými doskami, ochrannými bránami/svetelnými záclonami okolo stroja, lasermi pre lepšie polohovanie materiálu, atď.

Obrábacie centrá sa vyrábajú z vysoko kvalitných dielov v kombinácii s numerickými ovládačmi popredných značiek v odbore.

„Počas našej histórie Wood-Mizer vždy cítil záväzok poskytovať zariadenia najlepšej kvality na spracovanie guľatiny až po konečné drevené výrobky,” hovorí Magnus Fransson, výrobný riaditeľ Wood-Mizer CNC Machines. „Konštrukciu produkčného radu Wood-Mizer CNC overovali zákazníci na celom svete vyše jednej dekády a dnes sa opiera o vysoko kvalitný servis a podpornú sieť zákazníkov, aká sa od Wood-Mizer očakáva.“

Magnus Fransson, výrobný riaditeľ Wood-Mizer CNC Machines. Foto: archív Wood-Mizer

CNC obrábacie centrum CNC5003

CNC stroj CNC5003 je prvý výrobok v rade, navrhnutý pre automatizované spracovanie dreva, plastov, kompozitov a ľahkých zliatin v umeleckých a remeselných dielňach, ako aj v stredne veľkých a veľkých prevádzkach, vyrábajúcich dielce pre kuchyne, nábytok, domy atď.

CNC5003 je založený na portálovej konštrukcii s duálnym pohonom pre stabilitu a presnosť, s karuselovým 12-polohovým automatickým zásobníkom nástrojov namontovaným na portáli, aby sa dali rýchlo vymeniť nástroje a viac zónovým nestingovým stolom pre bezpečné a variabilné polohovanie materiálu.

Obrábacie centrum má výkonné elektrické vreteno obsluhované digitálnymi servopohonmi s vysokou presnosťou a minimálnymi vibráciami.
Všetky operácie sa sledujú z premiestniteľného panela operátora s renomovaným ovládačom Fanuc pre vyspelé funkcie. Navyše, panel operátora ponúka rozhranie pre PC, softvér CAM aj vstavaný server.

3-osový a presný pohyb hlavy prebieha nad viac zónovým nestingovým stolom, ktorý umožňuje spracovávať plošný materiál s maximálnymi rozmermi 3000 x 1500 mm. Stôl má šesť zón s 216-imi jednotlivými podtlakovými bodmi, aby zaistil celý rad variantov usporiadania.

Vreteno je vybavené spoľahlivým a vysoko účinným systémom odsávania prachu, aby sa udržiavalo čisté pracovné prostredie.

Parametre stroja CNC5003:

 • Pracovná oblasť – 3080 x 1540 x 200 mm
 • Maximálne rozmery materiálu – 3000 x 1500 mm
 • Rýchlosť (v osiach x/y/z) – 60 x 30 x 15 m/min
 • Motor vretena s výmenou nástroja – 11 kW pri 24 000 ot/min
 • Výmena nástroja – 12-nástrojový otáčavý karusel
 • Podtlaková pumpa – 4 kW (alebo 5,5 kW)
 • Výkon podtlakového čerpadla – 126 m3/h pri tlaku 0,9 bar

„Je možnosť ešte viac zvýšiť produktivitu CNC5003 integrovaným zariadením na manipuláciu s materiálom. Stroj možno rozšíriť modulárnym systémom na vkladanie a odoberanie materiálu premenou na strojovú bunku schopnú automaticky spracovávať kompletné dávky materiálu bez dohľadu operátora,” vysvetľuje Magnus Fransson.

CNC5003 s integrovaným modulárnym systémom na vkladanie a odoberanie materiálu. Foto: archív Wood-Mizer

CNC5003 a ďalšie pripravované CNC stroje z tohto radu dopĺňajú zariadenia Wood-Mizer o presnejšie a automatizované prostriedky na konečné spracovanie hotových drevených výrobkov.

Ďalšie informácie o CNC5003 môžete získať u Magnusa Franssona, výrobného riaditeľa Wood-Mizer CNC Machines na mfransson@woodmizer.eu.

Stiahnite si katalóg Wood-Mizer CNC5003.

Kontakty:

Wood-Mizer Danubia s.r.o.
Hadovce 5, 945 01 Komárno
tel.: +421 35 7740 316
fax: +421 35 7740 326
e-mail: woodmizer@woodmizer.sk
www.woodmizer.sk

Wood-Mizer CZ s.r.o.
Za Kasárny 946
339 01 Klatovy IV
tel.: +420 376 312 220
e-mail: woodmizer@woodmizer.cz
www.woodmizer.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina