aktuality

28. Volarské slavnosti dřeva potrápil déšť

Tradiční soutěže na 28. Volarských slavnostech dřeva probíhaly za vydatného deště. Foto: René Flášar
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Vydatný déšť poznamenal víkendový průběh 28. ročníku Volarských slavností dřeva (20. – 21.8.2022). Návštěvníci, kteří se přišli podívat na dovednosti dřevařů, zaposlouchat do koncertů nebo si pochutnat na místních specialitách, se část sobotního i nedělního dne museli schovávat pod deštníky a přístřešky. Zkrácena musela být kvůli tomu i hlavní zábavná mezinárodní soutěž o putovní dřevák.

Pět soutěžních týmů zápolilo nakonec jen ve třech disciplínách. Čtvrtá, řezání motorovou pilou, byla z bezpečnostních důvodů zrušena.

Soupeření týmů přihlíželo několik stovek diváků, kteří nemuseli, stejně jako v loňském roce, platit za návštěvu slavností dřeva žádné vstupné. Dámské týmy z Čech a Německa poměřily své schopnosti v soutěži nazvané přenášení pyramidy. Štěstí tentokrát více přálo domácímu týmu, který za sebou nechal hostující tým o několik desítek sekund.

Po skončení všech soutěží mohli diváci zapomenout na nevlídné počasí u některého ze stánků s tradičními šumavskými dobrotami, zvídavě nahlédnout do historie dřevařských řemesel, nebo se oddávat poslechu pozvaných hudebních kapel. Na své si přišly i děti, pro které bylo připraveno několik divadelních představení a dovednostních soutěží, samozřejmě za sladkou odměnu.

Zdroj: Jižní Čechy TEĎ

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina