aktuality

Intenzívny seminár dvoch fakúlt architektúry vrcholí realizáciou stavby

Rozbehnutie stavebného ruchu v priestore v Gabčíkove pritiahol aj televíziu, ktorá priniesla reportáž počas výstavby zelenej stavby
moddom 2022
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Dlhoročná spolupráca Fakulty architektúry a dizajnu STU Bratislava s nórskou vysokou školou Bergen School of Architecture vyvrcholila do ďalšieho empatického seminára. Vypracovali zelený projekt „Výstavba komunitnej kuchyne“, ktorý aj spoločne realizujú. Základ objektu tvorí kostra z drevených hranolov. Aj ďalší stavebný materiál je na báze dreva. Stavba spĺňa všetky stavebné parametre. Kuchyňu budujú v Utečeneckom tábore v Gabčíkove. Bratislavčania priestor veľmi dobre poznajú, lebo v minulosti to bolo bývalé Účelové zariadenie STU.

Cieľom projektu je vytvoriť spoločný priestor, ktorý by napomáhal socializácii, tráveniu voľného času a priestoru na stretávanie sa rôznych skupín ubytovaných hostí. Veľkú časť obyvateľov centra tvoria utečenci z Ukrajiny. V Residence Park Gabčíkovo je ubytovaných cca 900 ukrajinských utečencov, z toho vyše 300 detí. Projekt patrí medzi hlavné zámery EMIA, podporované grantmi EHP na Slovensku, taktiež zo štátneho rozpočtu SR.

Intenzívny seminár na podporu empatie k znevýhodneným skupinám obyvateľov je ukážkou prekonávanie bariér. Tvorí aj príklad záujmu partnerských škôl.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina