aktuality

Již podeváté se letos v říjnu uskuteční Den otevřených dřevostaveb

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Druhá říjnová sobota je v posledních letech svátkem všech zájemců o dřevostavby. Letos datum konání vychází na sobotu 8. října 2022 a tradiční „Den otevřených dřevostaveb“ přivítá všechny příznivce kvalitního, energeticky úsporného, udržitelného a současně v krátkém čase realizovatelného bydlení už na 9. ročníku.

Podobně jako v předcházejících letech jej opět pořádá Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD). A kromě rodinných domů a výrobních závodů členských firem asociace budou mít dveře otevřené i stavby občanské vybavenosti. Typickými zástupci této oblasti jsou zejména školy, školky a domovy pro seniory.

Na webových stránkách ADMD lze už dnes najít seznam prvních domů, které budou v sobotu 8. října otevřeny k návštěvě

Jejich kompletní seznam pak bude zveřejněn 19. září 2022. Kromě tradičního termínu zůstává v platnosti i obsah akce. Napříč republikou budou mít „dveře otevřené“ desítky rozestavěných i dokončených domů na bázi dřeva a návštěvníci je budou moci navštívit od 10:00 do 17:00 hodin. Na straně hostitelů budou odborníci z realizačních firem, kteří budou připraveni poskytnout veškeré informace související s projekty dřevostaveb. „Doba covidová přinesla řadu vynucených i nevynucených změn, ale jsem přesvědčena, že kromě rychlé a pohodlné on-line komunikace potvrdila nezastupitelnost osobních kontaktů a možnosti vidět konstrukce a materiály ne přes monitor, ale ve výrobě nebo na realizovaných stavbách. To je na této akci po celou dobu její existence jedinečné.“ říká Lenka Trandová, ředitelka ADMD.

Atraktivitu akce ostatně potvrzují i čísla z loňského 8. ročníku

Loňský 8. ročník této velmi oblíbené akce navštívilo přes 1100 návštěvníků a vesměs to byli lidé, kteří o stavbě dřevostavby reálně uvažovali a kteří se na otevřené dřevostavby nepřišli jen zběžně podívat, ale ptát se a diskutovat se zástupci dodavatelů konkrétní detaily a silné stránky jednotlivých výrobců.

Potvrzovali to i zástupci jednotlivých členských firem ADMD, kteří byli v jednotlivých domech osobně přítomni. „Na zájemce loni čekalo po celé České republice kolem 60 certifikovaných dřevostaveb a vzhledem k tomu, že počet členů naší asociace v posledních letech mírně rostl, věřím, že podobnými čísly se budeme moci pochlubit i letos.“ dodává za ADMD její ředitelka Lenka Trandová.

Podobně jako loni i letos bude možné přihlásit se k návštěvě přes online formulář, který veřejnost najde na webu www.DenDrevostaveb.cz. Tady budou postupně k dispozici i další potřebné informace a novinky letošního ročníku. Aktivní bude také facebooková událost „Den otevřených dřevostaveb 2022“ s nejaktuálnějšími informacemi a představením všech staveb, které budou v sobotu 8. října 2022 zpřístupněny.

Záštitu nad akcí Den otevřených dřevostaveb převzal ministr zemědělství Zdeněk Nekula a i ministr Ing. Jozef Síkela udělil akci záštitu Ministerstva průmyslu a obchodu.

Zdroj: ADMD

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina