technológie

Nové profesionální akunářadí od FESTOOL

Technologie_Festool
I když překypuje sílou, sedí TPC 18/4 díky vynikajícímu ergonomickému uchopení a krátké konstrukci perfektně v ruce. Foto: archiv Festool
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

Společnost Festool svým zákazníkům pro letošní rok připravila bohatou nadílku, mimo jiné i v oblasti profesionálního nářadí poháněného elektrickou energií z 18V akumulátorů. Již nyní je na trhu k dispozici několik výkonných pomocníků pro oblast vrtání, v září pak přijdou novinky např. z kategorie řezání či odsávání.

Čtyři stupně a síla bez kompromisů

V kategorii vrtání představuje Festool dva nové akušroubováky s označením QUADRIVE TDC 18/4 a QUADRIVE TPC 18/4, z nichž druhý je vybaven funkcí axiálního příklepu. Čtyřka za lomítkem označuje robustní čtyřstupňovou kovovou převodovku, která bez problémů vydrží i větší zatížení. Kompletně optimalizovaná koncepce spínače umožňuje rychlé a kontrolované přepínání z jedné rychlosti na jakoukoli jinou bez mezistupňů.

Maximální výkon u obou akušroubováků zabezpečuje výkonný bezuhlíkový motor EC-TEC nejnovější generace s dlouhou životností. Vyznačuje se větším krouticím momentem a vyššími otáčkami při zatížení. Zvládá každou pracovní situaci: od šroubování s krouticím momentem 50 Nm na 1. stupeň až po přesné vrtání s 3600 ot/min na 4. stupeň. Mikroprocesory sledují a řídí u motoru, elektroniky a akumulátoru teplotu, napětí a odběr proudu, čímž prodlužují jejich životnost. Riziko nebezpečí zkroucení zápěstí minimalizuje nová inteligentní elektronicky řízená funkce KickbackStop, která např. při zaseknutí vrtáku šroubovák okamžitě zastaví.

Pro práce, při kterých je zapotřebí velký výkon, poskytuje ideální kombinaci síly, kompaktních rozměrů a malé hmotnosti akumulátor 4,0 Ah Li-HighPower Compact. Pro ještě větší výkon a delší dobu chodu při mimořádně náročném vrtání a šroubování představuje správnou volbu akumulátor 5,2 Ah.

Společně s bezplatnou aplikací Work (iOS a Android) a akumulátorem s Blue­tooth poskytují oba akušroubováky četné praktické přídavné funkce: Je možné nastavit jas a dobu svícení LED osvětlení, leváci mohou přepólovat přepínač chodu vpravo/vlevo, aby při chodu vpravo vyčníval na pravé straně nářadí a netlačil tak leváky do ruky, dále lze provádět aktualizace softwaru, zadávat opravy v případě potřeby servisu aj.

Čtyřstupňová nabídka na přání: Kompletně optimalizovaná koncepce spínače umožňuje libovolné a rychlé přepínání ve všech směrech. Foto: archiv Festool

Přesné řezy s energií na celý den

Co mají společného podlaháři, výrobci dřevostaveb nebo truhláři? Všichni ocení pomoc kompaktní, přesné, spolehlivé a flexibilní pily.

Firma Festool odstranila kabel a na trh posílá novou akumulátorovou kapovací pilu KAPEX KSC 60 (k dispozici od září) s výkonným lithium-iontovým akumulátorem a nejnovější generací bezuhlíkových motorů EC-TEC.

Díky oboustrannému úhlu úkosu až 60° a rovněž oboustrannému úhlu sklonu až 46° (pravá strana), respektive 47° (levá strana) se vyznačuje extrémně flexibilním použitím. Dvojitý vodicí sloupek s dvojitým uložením umožňuje přesné vedení pilového kotouče bez tření. LED stínové světlo přenáší stín pilového kotouče jako přesný ukazatel řezu na materiál a zároveň umožňuje optimální výhled na rysku. Pro mobilní použití a drobnější řezací práce se KSC 60 dodává z výroby s vakem na prach. Součástí dodávky je také praktická úhlová jednotka. Umožňuje rychlé, jednoduché a přesné snímání vnitřních a vnějších úhlů a následné přenesení na pilu. Díky přídavným nožičkám lze pracovní stůl pily KSC 60 několika pohyby nastavit přesně na výšku Systaineru SYS 3 M 112 nebo Systaineru SYS 1. Ten tak lze použít jako pracovní stůl a k bezpečnému podepření dlouhých obrobků.

Větší sílu a výdrž zabezpečuje důmyslný systém dvou akumulátorů: KSC 60 lze používat s jedním nebo dvěma 18V akumulátory Festool a díky tomu má energii na celý pracovní den.

Kompaktní sací síla bez kabelu

Práce s dřevoobráběcími stroji samozřejmě vyžaduje i kvalitní odsávání. To každý řemeslník ocení nejen v dílně, ale i na stavbě. Obzvláště, když jde o systémové řešení, které přesně zapadne do systému ukládání a přepravy veškerého řemeslného vybavení.

Festool rozšiřuje svůj 18V sortiment o nové akumulátorové vysavače CLEANTEC CTLC SYS a CTMC SYS (k dispozici od září) ve formátu Systaineru pro třídy prachu L a M, optimálně uzpůsobené pro pohotové použití zejména při servisních a menších pracích. Jejich hlavní předností je maximální mobilita a nezávislost při minimální hmotnosti, což je ideální pro přepravu a zavěšení přes rameno.

Perfektní souhru mezi akumulátorovým nářadím a vysavačem zabezpečuje inovativní funkce automatického spuštění přes Bluetooth nebo praktické dálkové ovládání na sací hadici. Obojí umožňuje zapnutí vysavače automaticky při spuštění akumulátorového nářadí.

Kompaktní akumulátorové vysavače mají díky 36V motoru (se 2 akumulátory 18 V) srovnatelný výkon jako vysavače napájené z elektrické sítě. Samotný sací výkon lze jednoduše regulovat ve třech stupních. V závislosti na použití se zvolí odpovídající stupeň, čímž se opět prodlužuje doba chodu na jedno nabití akumulátoru. Čtyři akumulátory a nová duální rychlonabíječka TCL 6 DUO umožní práci bez přerušování u většiny použití s akumulátorovým nářadím.

Od září 2022 Festool dále rozšiřuje svůj 18V sortiment o dva akumulátorové kompaktní vysavače: CTLC MINICTLC MIDI. Disponují prakticky stejnými uživatelskými funkcemi, jako oba systajnerové vysavače.

Oba vysavače CTLC MINI/MIDI jsou vybaveny manuálním čištěním hlavního filtru a filtračního vaku, pomocí kterého lze při zaneseném filtru nebo filtračním vaku rychle a jednoduše obnovit sací výkon. Tím se výrazně zvětšuje objem možného naplnění. Liší se od sebe objemem sběrné nádoby/filtračního vaku, rozměry a třídou prachu. CTLC MINI s max. objemem sběrné nádoby/filtračního vaku 10/7,5 l je pro třídu prachu L, CTLC MIDI s max. objem sběrné nádoby/filtračního vaku 15/12,5 l pro třídy prachu L a M.

Další informace získáte na www.festool.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina