aktuality

LDF spolupořadatelem konference Ekologie 2022

Ilustrační foto
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

8. konference České společnosti pro ekologii – Ekologie 2022, kterou spolupořádá Lesnická a dřevařská fakulta Mendelovy univerzity v Brně (MENDELU), se koná 7.– 9. září 2022 v aule Q01 a přilehlém foyer Provozně ekonomické fakulty MENDELU.

Jedná se o největší konferenci se zahraničním přesahem v oblasti ekologie pořádanou v České republice. Konference pokrývá celé spektrum ekologie jako vědního oboru a jeho aplikací, včetně ochrany přírody. Konferenčním jazykem je angličtina.

Ze zahraničních kolegů pozvání přijal např. renomovaný prof. Dr. Jörg Müller (Universität Würzburg), který přednese příspěvek na téma „Between chainsaws and bark beetles: lessons learned for biodiversity management in forests“. Výzkum prof. Müllera kombinující ekologii lesa a ochranu biodiverzity v zemědělsko-lesní středoevropské krajině podtrhává zaměření brněnského spolupořadatele konference. Zároveň prof. Müller zastává vedoucí pozici ve vedení národního parku Bavorský les, kde jsou úspěšně aplikovány managementové postupy ve smrkových porostech zasažených kůrovcovou kalamitou.

„Mnoho výzkumných témat řešených na MENDELU se týká obecné a aplikované ekologie včetně ochrany přírody a krajiny, takže věříme, že se zde potkáme i s kolegy z místních fakult,“ říká k programu konference její garant za LDF Ondřej Košulič.

Uzávěrka podání příspěvků a „early bird“ registrace je možná do 25. 7. 2022. Další informace budou průběžně aktualizovány na webu konference a na FB události.

Více informací ZDE.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina