aktuality

Přehlídka České ručičky došla po covidové odmlce k finále XIV. ročníku

Na závěr si všichni laureáti spolu s žákovskými orchestry brněnských škol zazpívali píseň Dělání (Dělání, dělání, všechny smutky zahání, dělání, dělání je lék)
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Ve středu 15. června 2022 se na brněnském výstavišti v Rotundě pavilonu A uskutečnil XIV. ročník největší české přehlídky konané na podporu řemesel, České ručičky 2022 (www.ceskerucicky.eu, starší ročníky na www.ceskerucicky.org).

Vyhlašovatelem největší přehlídky na podporu řemesel je Jihomoravský kraj, spolu vyhlašovateli Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo zemědělství. Realizátorem je Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, příspěvková organizace.

České ručičky 2022 zdravicí, přečtenou Janem Wiesnerem, prezidentem Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů České republiky, podpořil Ing. Miloš Zeman, prezident České republiky.

Laureáti, vítězové nejvyšších tuzemských učňovských soutěží a jejich řemesla byli představeni v osobních filmových medailoncích. Ocenit laureáty přišli osobně hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, Josef Středula, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů, zástupci ministerstev, paní Dagmar Kuchtová, generální ředitelka Svazu průmyslu a obchodu, Tomáš Psota, ředitel Krajské hospodářské komory Jižní Moravy a v neposlední řadě zástupci Cechů a sociálních partnerů.

V soutěžích sledovaných Dřevařským magazínem v řemesle Tesař se stal laureátem a majitelem Zlatých ručiček Zdeněk Nový ze Střední odborné školy Jarov a v řemesle Truhlář Michal Stibůrek ze Středního odborného učiliště stavebního Benešov.

„Jsme šťastní, že jsme čtrnáctým ročníkem zase plnohodnotně navázali na tradici a věřím, že ten výroční, patnáctý ročník se nám vydaří s plnou parádou a co největší mediální podporou, která je pro odborné střední školství nutná. Moc děkuji vyhlašovateli a všem gestorským školám, pedagogům a pořadatelům soutěží i samotné přehlídky za to, že jim o budoucnost řemesel stále jde a tolik pro něj dělají,“ poděkoval předseda organizačního výboru přehlídky Jiří Košťál.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina