aktuality

20. ročník veletrhu HOLZ-HANDWERK 2022 jako „letní edice“

Jubilejní 20. ročník veletrhu HOLZ-HANDWERK se spolu s veletrhem FENSTERBAU FRONTALE uskuteční po čtyřleté pauze jako „letní edice“ v prázdninovém termínu 12.–15.7.2022. Foto: NürnbergMesse
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V poněkud neobvyklém – prázdninovém termínu 12. – 15. 7. 2022 se uskuteční jubilejní 20. ročník veletrhu HOLZ-HANDWERK v Norimberku. Dostal přiléhavé označení „Summer Edition“ (letní edice) a mezi klíčová témata budou patřit digitalizace, nedostatek kvalifikovaných pracovníků a kreativní design. Veletrh doplní odborné přednášky a speciální tematické plochy.

Přesun veletrhu z tradičního jarního do prázdninového termínu je možné chápat jako snahu pořadatelů uspořádat v dnešní „nejisté době“ odborně-společenskou událost, která zde již citelně chybí, v „jistém“ termínu. Poslední HOLZ-HANDWERK se uskutečnil před čtyřmi lety a zúčastnilo se ho tehdy 515 vystavovatelů z 19 zemí na celkové výstavní ploše více než 32 000 m2. Letošní „letní edice“ bude mít o poznání komornější charakter. Podle aktuálních informací z 20. 5. se na veletrhu představí zhruba 340 vystavovatelů. Bohužel zde zřejmě budou chybět i některé významné značky, jako např. SCM v oblasti dřevoobráběcích strojů a technologií nebo Festool či Metabo v kategorii ručního elektrického nářadí. Většina lídrů v oboru zde ale chybět nebude. Detailní seznam vystavovatelů najdete ZDE.

Ve srovnání s uplynulými ročníky organizovanými v „normálních“ termínech a v „předcovidové“ době lze však očekávat i nižší návštěvnost. Ta ale může být paradoxně přínosem akce. Kdo v uplynulých letech veletrh pravidelně navštěvoval, ví, že pohybovat se s davy návštěvníků v přeplněných uličkách a na zaplněných stáncích není zrovna ideální.

Co se naopak nemění, je souběžné konání veletrhu oken, dveří a fasád FENSTERBAU FRONTALE, který lze navštívit se stejnou vstupenkou.

Objeví se ale i novinky v oblasti doprovodného programu, který se uskuteční vedle odborné výstavy v obvyklých sedmi veletržních halách a na speciálních tematických plochách. Poprvé se bude konat fórum na téma digitalizace.

Praktické využití digitalizace v řemeslech

HOLZ-HANDWERK provází truhláře na cestě do digitálního světa. Setkání s odborníky, výměna informací, navazování kontaktů a získávání nových podnětů, poznatků a nápadů – to vše nabídne nové fórum Praktické využití digitalizace v řemeslech. Poprvé se uskuteční na HOLZ-HANDWERK a FENSTERBAU FRONTALE 2022 v hale 8 a bude tematicky zaměřeno na požadavky řemesel. Fórum nabídne informace o klíčových tématech efektivity a produktivity, zaměstnanců a vedení, ale také spolupráce a komunikace se zákazníky, a to kombinovanou formou prezentací produktů a podnětných přednášek. Malou ochutnávku už předem nabídne série odborných článků v newsroomu HOLZ-HANDWERK.

Další vzdělávání a kariéra v oboru zpracování dřeva

Tématem, které hýbe dřevozpracujícím odvětvím napříč celou Evropskou unií, zůstává nedostatek kvalifikovaných pracovníků. HOLZ-HANDWERK CAMPUS nabídne centrální platformu pro další vzdělávání a odbornou přípravu. V hale 12 svou nabídku představí odborné, vysoké a mistrovské školy. Poprvé se na veletrhu HOLZ-HANDWERK objeví také JobBoard (pracovní portál), na kterém se setkají kvalifikovaní pracovníci a firmy s volnými pracovními místy.

Síla myšlenky – zrod myšlenky

Bavorský Fachverband Schreinerhandwerk (FSH) jako spolupořadatel veletrhu HOLZ-HANDWERK chystá interaktivní informační platformu s praktickými průvodci v podobě zvláštní přehlídky „DesignObjekt – ObjektDesign“ v hale 9. S letošním mottem „Síla myšlenky – zrod myšlenky“ se zaměří na tvůrčí aspekt řemesla a na proces od nápadu zákazníka až po kreativní vývoj výrobku truhlářem v roli poradce a realizátora.

Zažijte inovační potenciál odvětví…

…na společném stánku „Innovation made in Germany“! Spolkové ministerstvo hospodářství a ochrany klimatu (BMWK) podporuje účast startupů a mladých firem na předních mezinárodních veletrzích, jako je HOLZ-HANDWERK. Návštěvníci si zde mohou vyměnit nápady s mladými podnikateli a vyzkoušet si inovativní a neotřelé postupy, produkty a řešení.

Úspěšný koncept už 30 let

V roce 1992 se v Norimberku poprvé uskutečnil veletrh HOLZ-HANDWERK ve spojení s veletrhem FENSTERBAU FRONTALE. Konal se zprvu jednou ročně, poté jednou za dva roky. „Od té doby je HOLZ-HANDWERK pro truhláře a tesaře z celé Evropy událostí, kterou si nesmějí nechat ujít,“ zdůrazňuje šéf veletrhu HOLZ-HANDWERK Stefan Dittrich jeho význam. „Kdyby mi po skončení 19. ročníku veletrhu v březnu 2018 někdo řekl, že náš jubilejní 20. ročník bude zároveň letní edicí, tak bych si vsadil, že to tak nebude,“ ohlíží se Dittrich za turbulentní dobou. „Po 1571 dnech pauzy způsobené pandemií se naši zákazníci na toto oborové setkání chystají s velkým očekáváním. Potřeba dozvědět se o trendech a inovacích, vyzkoušet si stroje a nástroje a diskutovat s kolegy z oboru o aktuálních problémech, jako jsou rostoucí náklady na energie, nedostatek materiálu nebo zvyšování cen, je vysoká. Cenná náhodná setkání a spontánní brainstorming, ze kterého plynou obchodní nápady a spolupráce – to vše se děje pouze naživo a osobně! Tým veletrhu HOLZ-HANDWERK ve společnosti NürnbergMesse a VDMA provádí závěrečné přípravy a srdečně zveme všechny vystavovatele a návštěvníky, aby s námi tento speciální ročník a opětovné setkání se zástupci oboru oslavili,“ pokračuje Dittrich.

Od června ke stažení: aplikace HOLZ-HANDWERK

Plánování návštěvy veletrhu vám usnadní aplikace dostupná od června pro Android i iOS. Vystavovatele a výrobky si můžete ukládat do vlastního seznamu a s orientací na místě vám pomůže dynamický plán hal. Uživatelé navíc dostávají push notifikace (oznámení), když se na jejich seznamu něco změní. Podrobné informace ZDE.

Jedna vstupenka na oba veletrhy

Zajistěte si vstupenku online. Jednodenní vstupenka stojí 39 eur, permanentka na všechny čtyři dny 49 eur. Vstupenka platí současně na HOLZ-HANDWERK i na FENSTERBAU FRONTALE.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina