aktuality

Návrat Stavebních veletrhů a Mobitexu ve stylu „3 v 1“

Mobitex2022
Letošní trojlístek veletrhů SVB, DSB a MOBITEX se vešel do jedné společné haly
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Ve dnech 21. – 23. 4. se na brněnském výstavišti po dvouleté vynucené přestávce uskutečnila trojice veletrhů Stavební veletrh Brno (SVB), DSB – Dřevo a stavby Brno a MOBITEX. Návrat to však byl poněkud rozpačitý a realita zaskočila nejen vystavovatele, ale i návštěvníky. Organizátorům se letos poprvé v historii těchto veletrhů podařilo umístit všechny tři akce do jediného společného pavilonu a vytvořit tak akci „3 v 1“.

Co se počtu vystavovatelů týká, Mobitexu se jich zúčastnilo 41 (včetně 8 škol, které se na veletrhu prezentovaly prostřednictvím exponátů svých studentů přihlášených do soutěže Grand Prix Mobitex v sekci student), na SVB a DSB se jich prezentovalo 85, tedy na všech třech „veletrzích“ se představilo pouhých 126 vystavovatelů. Z tohoto pohledu jde o absolutní rekord v celé jejich historii. Jen pro srovnání, v roce 2020, kdy se před covidovou uzávěrou konaly veletrhy naposledy, se SVB a DSB zúčastnilo 198 a Mobitexu 60 vystavovatelů, dohromady tedy 255. To je více než dvojnásobek toho, co letos.

Podobná situace byla i v návštěvnosti. Pořadatelé odhadují, že na veletrhy letos přišlo přibližně 15 000 návštěvníků. V roce 2020 jich bylo zhruba 25 000.

Generální ředitel a.s. Veletrhy Brno Tomáš Moravec sice během slavnostního zahájení veletrhů ocenil odvahu vystavovatelů v tom smyslu, že se na veletrh přihlásili v době, kdy ještě vůbec nebylo jasné, jak se bude vyvíjet epidemická situace a kdy navíc nikdo netušil, že kousek od našich hranic vypukne válka, otázkou ovšem je, zda by tuto „odvahu“ projevili i za předpokladu, že by věděli, o jak „rozsáhlou“ přehlídku se bude jednat.

Náměstek primátorky města Brna Jiří Oliva následně vyslovil naději, že situace se snad už zlepší a veletrhy půjdou zase nahoru. „Už to, že tady sedíme bez roušek, znamená, že se snad už vracíme k normálu,“ řekl. Neuvedl ale, co si představuje pod pojmem „normál“ a jak dlouho bude tento návrat trvat.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina