materiály

Chytrý telefon jako univerzální klíč ke všem dveřím

Materialy_Zamky
Ovládání zámků úložných prostor pomocí chytrého telefonu nabízí řadu pokročilých funkcí, jako je programování, přehled v reálném čase o tom, kdo kdy a kde odemkl, nebo distribuce digitálních klíčů
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Flexibilní pracovní doba, menší pracovní plochy a vzestup trendu sdíleného pracoviště znamenají, že zaměstnanci potřebují flexibilní, bezpečný a osobní úložný prostor. Po mnoho let bylo v kancelářích samozřejmostí více skříněk pro zaměstnance. Flexibilní volba pracoviště to změnila. Současně s tím přišel i požadavek na bezklíčové šatní systémy sdílené více pracovníky. Tento trend se postupně rozšířil i na ostatní úložný nábytek.

Mechanické klíče již nesplňují dnešní požadavky na bezpečnost a flexibilitu. Moderní zámky komunikují se smartphonem přes Bluetooth a jsou ovládány pomocí speciálních mobilních aplikací umožňujících zároveň i jejich kompletní správu. Umožňují administrátorovi spravovat všechna oprávnění a zároveň změnit smartphone na bezpečný digitální klíč pro uživatele.

Bezklíčové a bezkontaktní šatní systémy znamenají pocit jednoduchosti pro zaměstnance, neviditelnou instalaci, data v reálném čase o tom, kdo kdy odemkl, nebo jednoduché dálkové odemykání, což klasické zámky v případě ztráty klíče neumožňují.

Otevření probíhá prostřednictvím mobilní aplikace a/nebo zaměstnanecké identifikační karty. Pomocí aplikace probíhá rovněž programování a distribuce digitálních klíčů.

Zámky komunikují se smartphonem přes Bluetooth. Vedle šatních skříní je lze samozřejmě použít na veškerý úložný nábytek na pracovištích, obzvláště na těch sdílených. Digitální „klíče“ se ale vedle výše zmíněných aplikací v oblasti „hot deskingu“ (Poznámka: Hot desking je model sdílení pracovního místa ve společnosti více zaměstnanci, kdy jedno pracovní místo je užíváno více zaměstnanci, kteří nemusí v sídle společnosti pracovat neustále a většinu času tráví v terénu.) používají i v mnoha dalších případech, např. pro otevírání vstupních dveří – ať už vchodových do budovy, nebo do jednotlivých kanceláří.

Speciální „inteligentní“ dveřní kliky mají v sobě integrovaný elektronický systém, který dává uživatelům svobodu výběru mezi několika různými možnostmi přístupu: přes Bluetooth, NFC tag, permanentní nebo časově podmíněné PIN kódy, biometrické údaje, mechanickým klíčem nebo dálkovým odemykáním.

Foto: archiv autora

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina