aktuality

Nábytkem roku 2022 se stalo domácí pracoviště „CARTAGENA“

Vítězné domácí pracoviště „CARTAGENA“ výrobce HON a.s., design Joop Bos
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Ve čtvrtek 31. 3. 2022 při zahájení veletrhu nábytku, interiérů a bytových doplňků FOR INTERIOR – jaro na výstavišti PVA EXPO v Praze – Letňanech byly za přítomnosti médií zveřejněny výsledky prestižního ocenění NÁBYTEK ROKU 2022, vyhlášeného Asociací českých nábytkářů (AČN).

Ocenění již tradičně podpořila řada významných partnerů v čele s akciovou společností ABF (pořadatel veletrhu FOR INTERIOR) a dále pak CreativeDock Finance s.r.o. (NAFIRMY.CZ), Blum s.r.o., Démos trade a.s., DUET CZ s.r.o., Dřevozpracující družstvo Lukavec, EGGER CZ s.r.o., Hettich ČR k.s., KRONOSPAN CR spol. s r.o., MA-DONA s.r.o., REHAU s.r.o., ŠPINAR – software s.r.o. a Textilní zkušební ústav, s.p. Hlavním mediálním partnerem ocenění je Dřevařský magazín a dalšími mediálními partnery jsou odborné časopisy Interiéry a Dřevostavitel a internetové portály cot group, STOLARI – TRUHLARI.CZ a Noviny o nábytku.

Přihlášené výrobky z hlediska funkčnosti, bezpečnosti, estetiky, vhodnosti konstrukce a použitého materiálu hodnotila pětičlenná komise, tvořená nezávislými odborníky. Její doporučení schvalovalo představenstvo AČN.

Za vítězný výrobek s titulem Nábytek roku 2022 komise určila domácí pracoviště „CARTAGENA“ od výrobní společnosti HON a.s., jehož design vytvořil nizozemský designér Joop Bos. CARTAGENA podle hodnotitelské komise představuje funkčnost a moderní design vhodný do bytu i kanceláře. Jde o domácí pracoviště, jehož součástí je výškově stavitelný stůl, a které respektuje pravidla ergonomie. Jeho uživatel ocení zejména přizpůsobení správné výšky pracovní desky rozdílným postavám i možnost provést rychlou změnu a pracovat ve stoje. Sklopná deska stolu šetří prostor a nepřekáží, pokud není pracoviště používáno. Správné osvětlení pracovního stolu je zajištěno LED světlem umístěným ve spodní části police. Tento variabilní modulový systém si najde své místo v mnoha interiérech. Do stylových kanceláří je možné použít více typů modulů a vytvořit praktickou dělicí stěnu, kterou lze přeorganizovat podle aktuálních potřeb. Multifunkční stěna nabízí jak úložné prostory, tak plochy pro vystavení dekorativních předmětů, knih a dalších věcí. Barvu kovu a dekory dřeva si zákazník může zvolit ze široké nabídky barev a materiálů tak, aby vyhovovaly ladění interiéru.

Kromě vítěze hodnotitelská komise vybrala ještě dalších šest výrobků, které považuje za mimořádně zdařilé. Toto ocenění získaly:

  • odkládací stolek „TRIANGLE“, výrobce Dřevotvar Družstvo Jablonné n/O, design Kateřina Dohnalová,
  • soubor sedacího nábytku „CLOUD“, výrobce FORM, spol. s r.o., design MgA. Martin Beinhauer,
  • kolekce „RENDEZVOUS“, výrobce FORM, spol. s r.o., design Lucie Koldová
  • židle „TRIVI TR-126W“, výrobce LD SEATING s.r.o., design Martin Foret,
  • kolekce křesel „WINX Lounge“, výrobce RIM CZ a.s., design Kai Stania,
  • komoda „STELA“, výrobce TRIANT, spol. s.r.o., design Petr Šebela.
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina