aktuality

Dny za obnovu lesa pokračují i v letošním roce

Ilustrační foto
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Uklidit klest nebo turistickou stezku, obnovit oplocenky i les nebo se jen vydat s lesníky na vycházku mohou dobrovolníci od letošního jara do podzimu na 60 místech v zemi. Lesy ČR zahájily Dny za obnovu lesa a další akce určené pro všechny, kteří chtějí udělat něco pro les i pro sebe.

Konají se v celé zemi, nejčastěji v sobotu dopoledne. Ve všední dny jsou pak určené zejména pro školy a zájmové organizace. Na většinu z nich je třeba se on-line přihlásit na www.klubnoveholesa.cz nebo ve stejnojmenné aplikaci. Zvaní jsou všichni včetně rodin s dětmi.

„Zatím se můžete vydat například do Nasavrk v Pardubickém kraji, do Karlova pod Ještědem v Libereckém kraji, do Bukovinky v Jihomoravském kraji nebo na revír Kunšach v Jihočeském kraji a jinam. Informace o zaměření, kontaktní osobě z Lesů ČR, místě konání, GPS souřadnicích srazu i o tom, co je dobré mít s sebou, třeba pracovní rukavice, obuv a oblečení, vyčtete z mapy umístěné na webu i v aplikaci – Mapa (klubnoveholesa.cz). Postupně doplníme i další termíny a místa,“ řekla Ladislava Řehouková pověřená vedením Odboru vnějších vztahů Lesů ČR.

Zdroj: Lesy ČR

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina