aktuality

CzechTrade zve české firmy k účasti na stavebním veletrhu UK CONSTRUCTION WEEK 2022

UK CONSTRUCTION WEEK 2017
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Stavebnictví vyjde ve Spojeném království z pandemické krize jako vítěz. Rezidenční projekty čeká boom. Britská vláda chce zdvojnásobit roční přírůstek nových bytů až na 300 tisíc, vyrůst má také 40 nových nemocnic. Jak se mohou zapojit české firmy? Třeba prostřednictvím největšího stavebního veletrhu UK Construction Week, kde CzechTrade připravuje společnou národní expozici.

Nejvíce během posledních dvou let stagnovala právě výstavba bydlení. Počet nově registrovaných bytů se v roce 2020 snížil na pouhých 123 tisíc. Toto číslo je signifikantně nižší než cíle současné britské vlády, podle níž by počet nových registrací do roku 2025 měl ročně dosahovat 300 tisíc. Podle současných odhadů tohoto cíle nebude dosaženo navzdory tomu, že oproti době největší stagnace v roce 2020 sektor zaznamenal ve druhém čtvrtletí 2021 růst dokončení nových projektů o 155 %.

Podle očekávání má největší podíl na nové výstavbě Londýn jakožto hlavní centrum ekonomické aktivity. Rezidenční výstavba by se měla během roku 2022 přinejmenším stabilizovat a střednědobě mít vzestupnou tendenci. Odhaduje se, že od roku 2023 počet rekonstrukcí stávajících prostor převáží nad stavbou nových domů.

Hlavním motorem je v současnosti státní podpora vlastního bydlení. Vláda se snaží snížit dlouhodobý nedostatek bytů a zvýšit dostupnost pro mladé rodiny a sociálně slabší skupiny. Pandemie tempo výstavby značně narušila, nyní se velké množství odložených projektů dokončuje. S reformou stavebního zákona a tržními nástroji na podporu vlastního bydlení bude rezidenční sektor v příštích několika letech v Británii zažívat boom a měl by do roku 2025 vzrůst o 5 %.

Pokud mají české firmy v oblasti stavebnictví exportní záměry a potenciál využitelný na britském trhu, mohou se s obrátit na londýnskou kancelář CzechTrade, která připravuje společnou účast na největším britském stavebním veletrhu UK Construction Week v Birminghamu v termínu 4. – 6. 10. 2022.

Podrobné informace o účasti ZDE.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina