aktuality

Olepovačka hran s tavným lepidlem slaví 60. narozeniny

První průběžná oboustranná olepovačka hran HOMAG z roku 1962
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Před 60 lety uvedla společnost HOMAG ze Schopflochu v Německu na trh první průběžnou oboustrannou olepovačku hran využívající „horko-studený“ aplikační proces. Stroj se stal okamžitě hitem.

V roce 1962, pouhé dva roky po založení, si společnost zaregistrovala patent pro první automatickou olepovačku hran KH 2/18 — sériový stroj se zásobníkem dýhových pásů, lepicí jednotkou, přítlačnou zónou a kapovací jednotkou. Tato technologie se měla stát výchozím bodem pro téměř veškerý další vývoj HOMAG v tomto segmentu. Ve stejném roce společnost na veletrhu v Hannoveru ukázala nový typ olepovačky hran s „horko-studený“ procesem olepování. V porovnání s konkurencí tento stroj umožnil olepování hran mnohem rychleji a ekonomičtěji.

„Příznivý poměr ceny a výkonu vedl k obrovské poptávce, takže se HOMAG od roku 1962 soustředil výhradně na výrobu a další vývoj této technologie lepení. Tento proces byl poháněn zejména inovativní technologií lepidla – tavným lepidlem,“ vysvětluje Dr. Sergej Schwarz, člen představenstva společnosti.

Rok 1962 tak byl nejen výchozím bodem úspěšného příběhu HOMAG Group, ale také důležitým milníkem pro mnoho jejích zákazníků. Z toho důvodu se firma nyní pouští do pátrání široko daleko právě po těchto příbězích a po těch osvědčených strojích.

Společnost vyzývá firmy, které mají v provozu mimořádně dlouhou dobu olepovačku hran HOMAG nebo BRANDT, aby ji kontaktovaly přímo s obrázkem stroje, nejlépe se zaměstnanci na fotografii a pár větami o tom, co zvláště oceňují jejich stroj. Rovněž by měl být přiložen obrázek informačního štítku stroje.

E-mailová adresa k výročí je: 60years.edgebanding@homag.com.

Ze všech záznamů budou vybrány nejstarší stroje HOMAG a BRANDT, které jsou dosud v provozu.

Vítězové budou pozváni do sídla společnosti v německém Schopflochu na prohlídku závodu a předání dárku jako překvapení. HOMAG samozřejmě uhradí náklady na cestu na akci a zpět a ubytování přes noc. U oceněných strojů je navíc bezplatná kontrola.

Uzávěrka přihlášek: 31. 7. 2022

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina