aktuality

Ocenění INTERIÉR ROKU 2021

Ocenění INTERIÉR ROKU 2021. Foto: Kristina Hrabětová
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Deset kusů originálních světelných objektů, které budou letos předávány jako symbol ocenění Interiér roku, už netrpělivě čeká na své držitele. Každá z cen je vyfouknuta, pokovena a broušena pouze ručně a dosahuje výšky téměř 50 cm. Vítězové kategorií, stejně jako absolutní vítěz, je převezmou na mezinárodním kongresu Living Forum v pražském Centru současného umění DOX 26. 4. 2022.

Ocenění navrhuje pro každý rok jiný designér. Letos se tohoto úkolu ujal art direktor sklárny Bomma designér Václav Mlynář, který k objektům dodává: „Letošní světelná podoba ocenění zrcadlí okolní interiér. Oblými křivkami ho deformuje a vytváří tím zcela novou překvapující realitu.“

Václav Mlynář je držitelem dvou ocenění Czech Grand Design, dvou mezinárodních cen za design ELLE DECOR, ceny POPAI dvou cen Designbloku a řady dalších tuzemských i mezinárodních cen.

Sedmý ročník Interiéru roku přináší dvě nové soutěžní kategorie: První kategorií je Hlasování veřejnosti – cena ČSOB Stavební spořitelny. Bude nejspíš velmi zajímavé sledovat, do jaké míry se shodnou nebo naopak odliší preference odborné poroty, novinářské poroty a veřejnosti.

Druhou novou kategorií je Soukromý interiér – nízkonákladové bydlení. V minulých ročnících se někteří architekti a interiéroví designéři tak trochu ostýchali soutěžit, protože si nebyli jistí, jestli mohou zaujmout vedle výrazně dražších projektů. Pravda je, že není možné použít stejná měřítka na startovací byt a třípatrovou vilu, přestože na obou odvedli autoři excelentní práci. Smysl mělo takové projekty do budoucna rozdělit. Zakladatel a ředitel soutěže Petr Tschakert k tomu dodává: „Pokud jsme v předchozích ročnících soutěže zdůrazňovali, že interiér navržený odborníkem dosahuje mnohem vyšší kvalit, tak v tomto ročníku dodáváme, že by se za zmíněným odborníkem neměl obávat zajít i člověk, který má výrazně nižší rozpočet.

Záštitu sedmému ročníku Interiéru roku poskytl Senát Parlamentu ČR, Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo kultury SR, Magistrát hl. m. Prahy a starosta městské části Praha 7.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina