aktuality

Střípky z veletrhů FOR PASIV, FOR WOOD, FORM THERM, STŘECHY PRAHA, SOLAR PRAHA a ŘEMESLO PRAHA

Stánek MENDELU, expozice Ústavu nábytku, bydlení a designu, zleva inženýři/doktorandi Radek Kovařík, Matěj Obdržálek, Veronika Kotálová, Jiří Stádník
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Po covidové odmlce dvou let a jednoho měsíce, se na výstavišti v Praze – Letňanech konaly 3. – 5. března 2022, veletrhy FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM, STŘECHY PRAHA, SOLAR PRAHA a ŘEMESLO PRAHA. I když proti roku 2020, kdy se na ploše 17 600 m² prezentovalo celkem 347 vystavovatelů, bylo letos na ploše 12 000 m² jen 197 vystavovatelů, návštěvnost byla vysoká a výstavní stánky zajímavé vzhledem i nabídkou. V rámci FOR WOOD se prezentovala menším stánkem Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity v Praze a velkým, více než dvounásobným skladebným stánkem vlastní konstrukce, výroby i výstavby, se představila Lesnická a dřevařská fakulta Mendelovy univerzity v Brně, Ústavem nábytku, bydlení a designu a Ústavem nauky o dřevě a dřevařských technologií. V rámci Řemeslo Praha obdiv návštěvníků budila ruční práce žáků Střední školy řemeslné Jaroměř, kteří vyráběli dar pro mateřskou školku, zahradní dřevěný domek se sedlovou střechou o půdorysu 860×1000 mm a výšky 900/1260 mm.

Z veletržních novinek zaujaly nové akustické materiály 2022 pro architektonické řešení prostorového hluku v domácích i veřejných interiérech. Desky z recyklovaných PET lahví ve 24 designových barvách, které velmi dobře absorbují ozvěnu a hluk, dokonale probarvené s možností frézovat dle návrhu, vyrábí firma IMPACT ACOUSTIC, Švýcarsko. Další frézované akustické dekorace z PET jsou od výrobce GOTESSONS, Švédsko. Akustický dřevěný obklad ze speciálního kartonu a dřeva je od firmy ADMONTER, Rakousko. Česká firma EKOPANELY.CZ nabídla svůj vynález, akustické panely ze slámy uzavřené kartonovým papírem. Akustické desky z dřevní vlny a cementu (CEWOOD, Lotyšsko) mají podle výrobce vysokou účinnost pohlcení zvukových vln až 90 %. Akustické panely z MDF s frézovanými drážkami s povrchovou úpravou laminátem nebo dřevem (FANTONI, Itálie) výrobce doporučuje pro divadla, koncertní sály, haly apod.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina