aktuality

Žáci ZŠ a MŠ Litvínov – Janov navštívili Střední odbornou školu v Hamru

Žáci ZŠ a MŠ Litvínov – Janov navštívili v rámci projektu Střední odbornou školu v Hamru. Foto: ZŠ a MŠ Litvínov - Janov
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Ve čtvrtek 27. ledna se žáci 6. – 9. tříd, v rámci projektu Podpora kvality vzdělávání v Litvínově, v Základní škole a Mateřské škole Litvínov – Janov zúčastnili workshopu zaměřeného na prezentaci studijních oborů v prostorech Střední odborné školy v Hamru.

Zde se dozvěděli informace o studijních oborech, které škola nabízí: truhlář, kadeřník, krejčí, grafický design aj. Kromě základních informací se seznámili s podmínkami přijímacího řízení a uplatněním na pracovním trhu. Prezentace studijních oborů zahrnovala i ukázku odborných učeben, dílen a využití moderních technologií ve výuce.

V praktické rovině se žáci pod vedením mistrů odborného výcviku zapojili do výroby ptačí budky, vyzkoušeli si tisk na 3D tiskárně, v krejčovské dílně pak vyšívali jednoduché motivy jmenovek. Děvčata se nejvíce zajímala o obor kadeřnice. V rámci odborné prezentace si mohla vyzkoušet jednoduché účesy, mytí a styling vlasů a další činnosti související s povoláním v této službě.

Zdroj: mostecky.denik.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina