materiály

Dřez vyrobený z přírodních a recyklovaných surovin

Materialy_Drez
Nové křemenné kompozitní dřezy s označením Green Line jsou zatím k dispozici ve dvou barevných provedeních: Den a Noc
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Mnoho společností má v poslední době těžkou hlavu z udržitelnosti a uzavřeného výrobního cyklu. To se samozřejmě týká i takových oblastí, jako jsou např. dřezy. Německý výrobce dřezů s novou řadou označenou jako „zelená linka“ nyní představuje dřez, který se skládá z přibližně 99 % z přírodních, obnovitelných nebo recyklovaných surovin.

Co musí umět kuchyňský dřez?

Měl by být snadno čistitelný a snadno udržovatelný. Dalšími klíčovými slovy by jistě bylo, že musí být odolný a praktický a samozřejmě by měl mít i krásný design. Ani u materiálů není rozhodování jednoduché: nerezové dřezy, keramické dřezy, dřezy z umělého kamene nebo třeba granitové dřezy z křemenného kompozitu – zákazník si může vybrat.

Dřezy vyrobené z křemenného kompozitu jsou speciální formou granitových dřezů. Tento materiál je uměle vyrobený kámen, který se vyznačuje dobrou vhodností pro každodenní použití v kuchyni. Materiál je vyroben z přírodního minerálu křemene ve formě krystalů. Za tímto účelem se asi 80 % křemene smíchá s akrylem. Tato směs se nalije do formy a vytvaruje se do dřezu.

Materialy_Drez

Nové křemenné kompozitní dřezy s označením Green Line jsou zatím k dispozici ve dvou barevných provedeních: Den a Noc

Na dřezech z křemenného kompozitu tekutiny jednoduše stékají – svoji roli přitom hraje tzv. lotosový efekt. Jsou rovněž bez zápachu, žáruvzdorné, hygienické, barevně odolné, trvanlivé, odolné proti nárazu a poškrábání a absolutně nezávadné pro potraviny.

Nejudržitelnější křemenný kompozitní dřez

Pod označením Green Line vyvinul německý výrobce za použití místního křemičitého písku kompozitní materiál pro výrobu dřezů, který je až z 99 % složen z přírodních, obnovitelných nebo recyklovaných surovin. Tvoří ho až 75 % přírodního křemene, zbývajících 25 % doplňuje pojivo z recyklovaných nebo obnovitelných surovin a přírodní barviva.

Materialy_Drez

Složení světové novinky: 75 % křemičitého písku je doplněno přírodními barevnými přísadami a pojivy vyrobenými z recyklovaných nebo obnovitelných složek

Uzavřený okruh

Kromě výroby nových produktů společnost optimalizovala také materiálový cyklus a od roku 2021, zpočátku pro německý trh, nabízí jako doplňkovou službu pro koncové zákazníky řady Green Line koncept recyklace: mohou vrátit použité dřezy po skončení jejich životnosti zpět výrobci. Ten pak staré dřezy nejmodernější technologií zrecykluje a znovu použije při výrobě nových dřezů.

Foto: archiv autora

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina