aktuality

Pomoc s designem využili truhláři i čalouníci

Nábytková kolekce Signature na veletrhu FOR INTERIOR 2021 v Praze-Letňanech. Foto: WOOD 4 EVER
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Kvalitní design může firmám otevřít nové trhy a pomoci zviditelnit se. Právě v této návaznosti vznikl projekt Design pro konkurenceschopnost, který propojuje exportéry s designéry prostřednictvím Adresáře designérů CzechTrade a poskytuje služby za zvýhodněných podmínek.

České společnosti tak mohou využívat spolupráci s renomovanými designéry a získat exportní výhodu. Že taková kooperace funguje potvrzují třeba výrobce nábytku z masivu WOOD 4 EVER nebo výrobce čalouněného nábytku firma NEUK.

Navrhování designu je komplexní proces, v němž se vyvažuje funkčnost a estetika výrobku s odpovídajícími hodnotami značky. Jedním z klíčů k úspěchu nejen při exportních snaženích, ale i v rámci byznysového plánování obecně je, aby součinnost s designérem nebyla pouze krátkodobá, ale aby se jednalo o dlouhodobou koncepční spolupráci. „Markantní nárůst systematické spolupráce s designérem zaznamenáváme především v nábytkářském a dřevozpracujícím průmyslu. Příkladem je nábytkářská firma WOOD 4 EVER nebo čalounická společnost NEUK,“ říká Zuzana Sedmerová, vedoucí manažerka projektu „Design pro konkurenceschopnost“ financovaného z OP PIK.

Ve firmě WOOD 4 EVER doposud převažovala zakázková výroba. Díky spolupráci s designérkou Ivou Bastlovou z Adresáře designérů CzechTrade ale nedávno představila novou nábytkovou kolekci Signature, jejímž cílem je zaujmout zákazníky, kteří požadují pouze solitéry, a umožnit firmě prezentovat se s konkrétními výrobky.

Důležitost designéra popisuje i společnost NEUK, která se zabývá výrobou zakázkového čalouněného nábytku pro restaurační zařízení, hotely i koncové zákazníky.

„Zapojení designéra mělo pro naši práci velký význam. Téměř všichni odběratelé chtějí vědět, jak bude atypický, na míru šitý nábytek vypadat, jaké jsou v oboru trendové barvy a podobně. V našem odvětví nahrazuje designér práci architekta. Hledali jsme takovou osobnost, která bude schopna vytvořit skladebný systém pro moderní hotely, které musí s ohledem na současnou situaci často co nejlevněji a zároveň co nejvkusněji zařídit své pokoje,“ vysvětluje Karel Neuberger, jednatel společnosti NEUK.

Zdroj: CzechTrade

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina