aktuality

Tržby výrobce dveří SAPELI loni překročily miliardu

Skleněné dveře v kombinaci se dřevem. Foto: SAPELI
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Loňské tržby společnosti Sapeli převýšily miliardu Kč. V meziročním porovnání stouply o desetinu na 1,08 miliardy Kč. Podle společnosti to je její nejlepší výsledek za posledních 10 let. Podnik v minulém roce vyprodukoval 260 tisíc kusů dveří.

Pro letošní rok podle obchodního ředitele Marka Sedláka očekává Sapeli podobné tempo růstu jako vloni. „Bude podpořen rostoucí poptávkou segmentu prémiových a atypických výrobků, sem spadají například mezinárodně oceňované dveře od designéra Petra Novagua. Právě luxusní segment je jedním z dlouhodobě nastupujících trendů,“ uvedl Sedlák.

Do výsledků společnosti se podle obchodního ředitele negativně promítá rostoucí cena materiálů, včetně dřeva. „Vzhledem k této situaci se nám určitě bude zhoršovat procentuální hrubá marže, protože nelze veškeré nárůsty vstupů plně přenést na zákazníka zvyšováním cen,“ uvedl Sedlák. Firma by podle něj tyto dopady potřebovala kompenzovat vyšším objemem výroby, limitem je nedostatek kvalifikovaných lidí na trhu práce.

Pro letošní rok má Sapeli v plánu investice za 50 milionů Kč. Pořizovat bude i nové výrobní technologie, například CNC stroje a stříkací automaty.

Zdroj: iDNES.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina