aktuality

Barvou roku 2022 bude nový odstín fialové

Barvou roku 2022 je PANTONE 17-3938 Very Peri
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Pantone Color Institut vyhlásil novou barvu pro rok 2022. Je jí nový odstín světle fialové označený jako PANTONE 17-3938 Very Peri a měl by především oživit kreativního ducha.

Bezstarostné sebevědomí a smělá zvědavost, která oživuje našeho tvůrčího ducha, zvídavý a fascinující PANTONE 17-3938 Very Peri nám pomáhá přijmout tuto změněnou krajinu možností a otevírá nám novou vizi, jak přepisujeme své životy. PANTONE 17-3938 Very Peri, znovu oživující vděčnost za některé z kvalit, které modrá představuje, doplněné o novou perspektivu, která rezonuje dnes, staví budoucnost v novém světle.

Pantone Color Institute na svých webových stránkách zdůrazňuje, že zvídavý a fascinující odstín Very Peri v sobě nese bezstarostné sebevědomí a zvědavost, která oživuje kreativního ducha. Navíc lidem pomáhá přijmout změny a otevírá jim novou vizi. Laurie Pressman, viceprezidentka Pantone Color Institute, říká, že tato barva roku odráží to, co se odehrává v naší globální kultuře, a vyjadřuje to, co lidé hledají a doufají, že jim na to barva dá odpověď. Modrá v této barvě představuje oživující vděčnost a je doplněna o novou perspektivu stavějící budoucnost v novém světle. Fialovo-červený odstín se projevuje temperamentním, radostným přístupem a dynamickou přítomností, která podporuje odvážnou kreativitu a nápaditost. „Tato barva je svěží, povznášející a královská. Je to objímající a uklidňující. Může být vážná a formální nebo jasná, hravá a ležérní,“ uvádí pro Mansion Global Judy Pickett, zakladatelka Design Lines Signature.

Odstín Very Peri odkazuje také na to, že žijeme v transformační době a je tak symbolem globálního ducha doby a přechodu, kterým procházíme. Jak se vynořujeme z intenzivního období izolace, naše představy a standardy se mění a náš fyzický a digitální život se propojil novými způsoby. Digitální design nám pomáhá rozšiřovat hranice reality a otevírá dveře do dynamického virtuálního světa, kde můžeme zkoumat a vytvářet nové barevné možnosti. S trendy v oblasti hraní, rostoucí popularita metaverze a rostoucí umělecká komunita v digitálním prostoru PANTONE 17-3938 Very Peri ilustruje spojení moderního života a to, jak se barevné trendy v digitálním světě projevují ve fyzickém světě a naopak.

Zatímco loni výběr dvou nezávislých barev (žlutá a šedá) zdůrazňoval, jak se různé prvky spojují, aby vyjádřily poselství síly a naděje, letos se poprvé v historii jedná o nově vytvořený odstín. Podle Laurie Pressman to odráží probíhající globální inovace a transformaci. „Vzhledem k tomu, že společnost stále uznává barvu jako kritickou formu komunikace a způsob, jak vyjádřit a ovlivnit myšlenky a emoce a zapojit se a spojit se, komplexnost tohoto nového červeného fialového modrého odstínu zdůrazňuje rozsáhlé možnosti, které před námi leží,“ vysvětluje.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina