aktuality

Obaly na hotová jídla s lepšími recyklačními vlastnostmi

Jednorázová potravinová miska vyrobená z nového materiálu Trayforma PET34
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Stora Enso pokračuje v dalším vývoji produktové řady Trayforma a představuje nové řešení pro aplikace balení potravin pro konvenční ohřívání, které obsahuje méně než 10 % PET (polyethylentereftalát).

Trayforma je materiál na bázi dřevních vláken určený pro balení hotových jídel, který umožňuje provozovatelům a maloobchodníkům přejít od fosilních materiálů k plně obnovitelným zdrojům.

Nový materiál Trayforma PET34 nadále nabízí základní vlastnosti, jako je ochrana potravin a tepelná odolnost, ale má výrazně snížené množství bariérových materiálů na fosilní bázi. Při ohřívání jídla v konvenční troubě potřebují potravinové materiály povlak PET, který zajistí tepelnou odolnost a ochranu potravin. Dosažení prahu 10 % PET plastu bude důležitým krokem při výrobě jednorázových potravinových krabiček vyrobených z Trayforma, které se lépe hodí pro recyklaci obalů na bázi vláken, a pro dosažení recyklovatelného značení.

Stora Enso na začátku tohoto roku představila Trayforma PP – materiál vhodný pro ohřev v mikrovlnných troubách – na bázi materiálu obsahujícího až 95 % dřevěných vláken. Pro konvenční trouby, kde je stále potřeba PET potah, je snížení na 34 g/m2 významným zlepšením a stále vydrží teploty až 220 °C.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina