aktuality

Vystavovatelé prozřeli. Šance na úspěšný imm cologne 2022 je mizivá

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Veletrh nábytku a vybavování interiérů imm cologne se v plánovaném termínu v lednu 2022 v Kolíně nad Rýnem neuskuteční. Pořadatelé tuto informaci zveřejnili přesně měsíc poté, co s heslem „Plnou parou vpřed“ oznamovali úspěšný průběh příprav veletrhu. Výkonná rada Koelnmesse nyní po úzké konzultaci s Asociací německého nábytkářského průmyslu (VDM) a po dohodě s dalšími známými zástupci průmyslu na mezinárodní úrovni dospěla k závěru, že šance na úspěch veletrhu jsou za současných podmínek mizivé.

VDM jako oborový sponzor akce v souvislosti se současnou pandemickou situací vidí ekonomický úspěch veletrhu, a tím i úspěšný lednový restart imm cologne, jako „extrémně ohrožený“. „Po konzultaci s četnými vystavovateli, zástupci průmyslu a obchodními partnery účast německých vystavovatelů nebo vystavovatelů z německy mluvícího regionu buď nepřipadá v úvahu, nebo je velmi nejistá“, říká Jan Kurth, generální ředitel z VDM. Podobná zpětná vazba přišla také z mnoha evropských zemí.

Ač neradi, museli pořadatelé tuto hořkou pilulku spolknout. „Současné podmínky nám bohužel znemožňují realizaci imm cologne,“ říká provozní ředitel Koelnmesse Oliver Frese. „Toto velmi hořké rozhodnutí se nám nepřijímá snadno, ale považujeme za naši povinnost učinit tento krok nyní v úzké konzultaci s průmyslem. Tímto způsobem poskytujeme jasnost a jistotu plánování v zájmu našich vystavovatelů. Z našeho společného pohledu není v současné situaci imm cologne coby přední veletrh pro průmysl interiérového designu realizovatelný,“ dodává Frese.

Nový restart veletrhu imm cologne se tak po dvou zrušených ročnících opět odkládá o rok na termín 16.–21.1.2023.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina