technológie

Wood-Mizer a MOReTENs spájajú svoje najlepšie stránky v prospech pokroku drevoobrábacích strojov

W-M
Tvarovačka/zrovnávačka Wood-Mizer MP220 je všestranným a cenovo dostupným riešením pre vaše drevospracujúce projekty. Foto: archív Wood-Mizer
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzercia

Už je to vyše 30 rokov, čo spoločnosť Wood-Mizer spustila svoju činnosť v poľskom meste Koło a začala ponúkať pre drevospracujúci priemysel širokú škálu strojov špičkovej kvality. Firma rokmi rástla, expandovala na globálnych trhoch, investovala do nových výrobných zariadení a pomáhala tisícom zákazníkov uskutočniť ich ciele pri práci s drevom. Sú to ich jedinečné výrobky, ktoré pomohli vybudovať rodinu Wood-Mizer, obdivuhodný tím robotníkov, profesionálov a zákazníkov, ktorých spája spoločná vášeň – nadšenie pre drevo.

Akcia na TVAROVAČKY/ZROVNÁVAČKY Wood-Mizer

Objednávajte tvarovačky/zrovnávačky za akciové ceny. Ku každému drevoobrábaciemu stroju v akcii dostanete ZADARMO pár zarovnávacích nožov. Akcia platí do 31. decembra 2021 alebo do vypredania zásob.

Dnes Wood-Mizer predáva píly a drevospracujúce zariadenia vo vyše 100 krajinách, ponúka zariadenia od mobilných po stacionárne píly, vodorovné i zvislé pásové píly, linky na spracovanie kmeňov, omietačky a viacnásobné rozrezávacie i rozmietacie píly, pílové pásy aj ostričky pásov. Výber týchto výrobkov je znamenitý pre prácu s drevom v takmer každom prostredí – od kutilských kútikov cez dielne malých živností až po veľké priemyslové podniky.

Nedávno Wood-Mizer rozšíril svoju ponuku o tvarovačky a zrovnávačky, teda o ďalšie drevospracujúce stroje. Nové stroje zahŕňajú modely MP160, MP180, MP200, MP220, MP260, MP360 a MP365. S týmito kompaktnými a univerzálnymi zariadeniami dostáva slogan From Forest to Final Form nový zmysel, zákazníkom umožňujú vyrábať ich finálne výrobky ľahším a rentabilnejším spôsobom. Vyrobené finálne produkty môžu mať najrozmanitejšiu podobu, od dosiek, podláh, okien, schodíšť, zábradlí, zárubní, prahov, obrazových rámov až po ozdobné prvky. Nič vás neobmedzuje v tom, čo môžete drevospracujúcimi strojmi Wood-Mizer vyrábať!

Nedlho po zakúpení duševného vlastníctva drevoobrábacích strojov od švédskeho výrobcu MOReTENs v roku 2017 bolo rozhodnuté využiť tieto cenné skúsenosti a začať výrobu týchto zariadení v poľskom závode Wood-Mizer. Na všetky výrobné postupy dohliadajú vysoko kvalifikovaní a skúsení pracovníci. Konštruktéri nepretržite vylepšujú výrobnú technológiu, prevádzkoví inžinieri dohliadajú na všetky výrobné činnosti a každý stroj je podrobený detailnej výstupnej kontrole.

Hlavnou úlohou inžinierov bolo vytvoriť výsledný produkt kompaktnej veľkosti z materiálov najvyššej kvality. Tvarovačky a zrovnávačky Wood-Mizer sa vyznačujú týmito vlastnosťami:

  • Viacnásobné obrábacie hlavy (horná, spodná, pravá, ľavá) umožňujú dosiahnuť požadovaný tvar dosky pri jedinom priechode strojom.
  • Samostatne zapínané elektromotory pre každú obrábaciu hlavu pomáhajú znížiť spotrebu energie a obmedziť hluk.
  • Každá hlava má ľahko vymeniteľné nože.
  • Pevný podávací stôl vyrobený z nerezovej ocele zaisťuje presné spracovanie a pohodlnú prácu.
  • Liatinový zrovnávací stôl je vysoko trvanlivý a odolný proti deformácii, oderu a namáhaniu.
  • Nastavenie hrúbky sa vykonáva rýchlym postupom ručnou kľukou.
  • Všetky ovládacie funkcie sú dostupné z pohodlnej jednotky operátora.
  • Piliny a triesky z obrábaného materiálu sú nasmerované do odsávacích otvorov, takže pracovisko ostáva čisté.
  • Oceľový plášť stroja chráni elektromotory (samostatný pre každú hlavu), podávacie valce a nastavovací mechanizmus.
  • Stroj je ľahký a kompaktný, takže ho po dielni môžete premiestňovať bez väčšieho úsilia.

Všetky drevospracujúce zariadenia sprevádza široký sortiment príslušenstva – nástrojov Wood-Mizer, vyrobených zo špičkovej kvalitnej európskej ocele a tvrdokovu. Môžete tu nájsť rezné nože z rýchloreznej ocele (HSS), rezné nože so špičkou HM, rezné nože dvojstranné (Tri Metal HSS), profilové nože HSS, jednoúčelové obrábacie hlavy s vymeniteľnými profilovými nožmi HM, sady nástrojov HM pájkovanými mosadzou so špičkami z tvrdokovu, obrábacie hlavy s 2/3/4 nožmi a na špeciálne zákaznícke objednávky môže Wood-Mizer navrhnúť nože so zákazkovými profilmi alebo bočné obrábacie hlavy. Môžete ich objednať online alebo u vášho miestneho zastúpenia Wood-Mizer. Wood-Mizer garantuje u každého drevospracujúceho stroja špičkovú kvalitu, technickú podporu a servis s dvojročnou zárukou. Na YouTube je k dispozícii celý rad inštruktážnych materiálov, rozhovorov so zákazníkmi, sprievodcov a praktických rád. Na YouTube vyhľadávajte pomocou kľúčových slov “Wood-Mizer moulders planers”.

Uvedenie drevospracujícich strojov na trh dokazuje, že Wood-Mizer pokračuje vo vývoji nových technických riešení a inšpiruje svojich zákazníkov k práci na stále kreatívnejších projektoch s drevom.

Kontakty:

Wood-Mizer Danubia s.r.o.
Hadovce 5, 945 01 Komárno
tel.: +421 35 7 740 316
fax: +421 35 7 740 326
e-mail: woodmizer@woodmizer.sk
www.woodmizer.sk

Wood-Mizer CZ s.r.o.
Za Kasárny 946
339 01 Klatovy IV
tel.: +420 376 312 220
e-mail: woodmizer@woodmizer.cz
www.woodmizer.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina