aktuality

Nejvíce zakázek v tendru Lesů ČR 2022+ mají šanci získat Uniles a LDF Rožnov

Ilustrační foto
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V tendru na provádění lesnických činností a prodej dřeva začaly Lesy ČR hodnotit 403 nabídek podaných 40 firmami. Úspěšní zájemci o zakázky budou pro podnik pracovat od ledna 2022 podle pětileté smlouvy.

Na 12 pěstebních zakázek podaly firmy 78 nabídek, na 34 zakázek spojených s lesnickými činnostmi a prodejem dříví pak 325 nabídek.

Předpokládaná hodnota soutěžených lesnických služeb činí 5 miliard Kč. Jde o těžbu 5 milionů m3 dříví na 200 000 hektarech lesa, průměrně tedy asi 1 milion m3 dřeva a 15 tisíc obnovených hektarů lesa ročně.

„Pětileté smlouvy připravíme k podpisu nejpozději do poloviny prosince, aby mohly práce od ledna bez problémů začít,“ řekl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček.

Tendr se týká celkem 46 smluvních územních jednotek. Na jednu zájemci průměrně podali 8,8 nabídek.

Ze zveřejněných přehledů nabídek vyplývá, že nejvíce cenově nejvýhodnějších nabídek podaly společnosti LDF Rožnov a UNILES. Každá z nich má šanci uspět celkem v 7 jednotkách v obou částech tendru. LDF Rožnov ve 4 v soutěži na lesnické činnosti a prodej dříví a ve 3 v soutěži na pěstební zakázky. UNILES jednoznačně vede v soutěži na lesnické činnosti a prodej dříví, kde podala všech 7 cenově nejvýhodnějších nabídek. Na druhém místě jsou společnosti Jihozápadní dřevařská, Opavská lesní a Stora Enso Wood Products Ždírec, které podaly shodně po 6 cenově nejvýhodnějších nabídkách. Čtyři zakázky v soutěži na lesnické činnosti a prodej dříví má šanci získat Kloboucká lesní s.r.o. Společnosti Agroforest a Europroland by mohly získat po dvou zakázkách a dalších 6 společností má šanci získat po jedné zakázce.

Zdroj: Lesy ČR

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina