aktuality

Opožděná oslava v Lipově se vydařila aneb 25+1

Oslava čtvrtstoletí firmy 2G-spol. s r.o. - Přikrývky a polštáře
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Před rokem covid překazil plánovou oslavu čtvrtstoletí firmy 2G-spol. s r.o. – Přikrývky a polštáře, což je však jen název. Výroba, soustředěná z předchozích tří provozoven do dostavěného závodu v obci Louka, se dělí na dvě části: výrobu přikrývek, polštářů, snímatelných matracových potahů, matrací a rozličného textilního zboží pod vedením Ireny Jagošové a nábytkářskou výrobu, které velí Antonie Uhrová.

Pod označením „Nábytkářská výroba“ se skrývá vynález z doby Ludvíka XIV., vzniklý s cílem zvýšit komfort sezení. Jedná se, dle požadavků nábytkářských firem, o různě tvarované šité výplně do čalounění křesel a pohovek, i v současné době plněné peřím nebo různými směsmi materiálů přírodního i syntetického původu. Kvalitní vybavení závodu stroji (včetně CNC) a zařízeními jsou základem, ale bez šikovných zručných 110 zaměstnanců, mužů na údržbu strojů a zařízení a na výrobu převážně žen, by to nešlo.

Za uplynulých 26 let se ve firmě, dle slov jednatele Ing. Oldřicha Glogara, vystřídalo 697 zaměstnanců. Nebyla fluktuace, většina zůstala ve 2G od svého nástupu až po důchod a často, pokud zdraví dovolí, rádi přicházejí v dobách dovolených na brigádu. Čtyři paní: Marcela Jagošová, Jana Polanská, Marie Šťahlová a Antonie Uhrová pracují ve firmě od jejího založení dosud. Za věrnost obdržely dne 27. 9. 2021 na podnikové oslavě, která se za účasti mnoha pozvaných hostů a s bohatým kulturním programem konala v Sokolovně v Lipově, z rukou Ing. Glogara, Diplomy za věrnost s finanční odměnou.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina