aktuality

Dvě třetí místa pro firmy z naší branže v soutěžích Firma roku a Živnostník roku

Třetí místo v soutěži MONETA Živnostník roku 2021 v Jihomoravském kraji získal čalouník Jiří Liška z Brna (uprostřed)
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Deník Hospodářské noviny pravidelně vyhlašuje soutěže IBM FIRMA ROKU a MONETA ŽIVNOSTNÍK ROKU. Pořadatelem je komunikační agentura Communa. Posláním soutěže je podpora malého a středního podnikání a podnikatelů na území České republiky.

Soutěž patří svým všeoborovým a regionálním zásahem k největším podnikatelským kláním v zemi, je objektivní a vytváří zcela ojedinělé porovnání účastníků v jednotlivých krajích i za celou Českou republiku. Přihlašovat do soutěže se mohou, od dubna do června, samotné firmy či živnostníci, nebo návrhy (se souhlasem vybraných) podávají příslušná společenstva. Do krajského finále postupuje celkem 10 firem a 10 živnostníků z každého kraje. Finalisty krajského kola hodnotí odborná porota, která má 5–10 členů a jsou v ní zastoupeni zástupci partnerů, zástupci vyhlašovatele, zástupci státní správy a zástupci podporovatelů projektu – svazů, asociací a cechů. Každý porotce ohodnotí nominované živnostníky a určí pořadí. Do celorepublikového finále postupuje 14 vítězů krajských kol Živnostník roku 2021. Vítěze finálového kola určí celostátní porota.

Do 7. 10. 2021 proběhlo 9 krajských kol. Nábytkářské firmy získaly nominace v Královéhradeckém kraji POLSTRIN DESIGN s.r.o., v Kraji Vysočina EXIT 112 s.r.o., ve Středočeském kraji LUGI s.r.o. V Jihočeském kraji dne 23. 9. 2021 v soutěži IBM Firma roku 2021 získala třetí místo TRUST-ts spol. s r.o. – truhlářství (Trhové Sviny). Hlavní činností společnosti je výroba a repase památkově chráněných a historických výrobků (špaletová okna, repliky dveří, stropů a nábytku), stavební truhlářství (zdvojená okna, jednoduchá okna, euro-okna, interiérové a vstupní typové i atypické dveře, zárubně), nábytková výroba (kuchyňské linky, vestavěné skříně aj. nábytek) a ostatní atypická truhlářská výroba.

V MONETA Živnostník roku 2021 v Jihomoravském kraji dne 7. 10. třetí místo získal Jiří Liška (Brno) – výroba a opravy veškerého čalounění a dekorací, kompletní renovace historického čalouněného nábytku včetně truhlářských a řezbářských prací, zlacení, sanace po napadení červotoči. Specialitou je výroba křesel ,,ušák a president“ klasickou technologií. Jiří Liška dále obdržel cenu v doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař 2021 Jihomoravského kraje. Cena Srdcař oceňuje živnostníky, kteří dokázali v podnikání překonat nejrůznější nástrahy osudu, a přece to nevzdali a pracují dál.

DŘEVAŘSKÝ MAGAZÍN upřímně blahopřeje všem oceněným a nominovaným firmám a živnostníkům 2021.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina